Επέστρεψε από το 0-2 κόντρα στην Ανόρθωση και πήρε την ισοπαλία η Νέα Σαλαμίνα

Σάββατο, 17/8/2024 - 20:53

«Χορταστική» ισοπαλία στο «Αμμόχωστος»!

Νέα Σαλαμίνα και Ανόρθωση συμβιβάστηκαν με 2-2, στο πλαίσιο του τελευταίου τους φιλικού αγώνα, πριν την έναρξη των επίσημων αναμετρήσεων, για το πρωτάθλημα Cyta της σεζόν 2024-25.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, με την «Κυρία» να είναι καλύτερη στο πρώτο μέρος και να σκοράρει δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά, με τον Γούλερι (37', 39').

Όμως δεν ήταν αρκετά για να πτοήσουν τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι μείωσαν το σκορ πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Τόμοβιτς (45+2') και μετά την ανάπαυλα ισοφάρισαν με τον Νάρσινγκ (76').

Τόσο ο Χριστόδουλος Χριστοδούλου, όσο και ο Γιάννης Οκκάς είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές, που προορίζουν για βασικούς την πρώτη αγωνιστική και να αποκτήσουν μια εικόνα, για τους καρπούς που απέφερε η δουλειά μέχρι στιγμής.

Στην πρεμιέρα, η Ανόρθωση θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ομόνοια Αραδίππου (23/08, 20:00), ενώ η Νέα Σαλαμίνα δεν θα αγωνιστεί, καθώς το παιχνίδι της με την Πάφο αναβλήθηκε, λόγω των υποχρεώσεων των «γαλάζιων» στα play-off του Conference League.

Οι ενδεκάδες:

Νέα Σαλαμίνα (Χριστόδουλος Χριστοδούλου): Μελίσσας, Παπαγεωργίου, Ντιακιτέ, Τόμοβιτς, Λέζιακς, Κουμπαρής, Καρλίτος, Μπεχαράνο, Φερνάντεζ, Γκμπέλε, Ντουριμισάι.

Ανόρθωση (Γιάννης Οκκάς): Ζίβκοβιτς, Κονσεϊσάο, Κίκο, Μλάτζοβιτς, Χρυσόπουλος, Μουκάπι, Αρτυματάς, Χρυσοστόμου, Ρόγκουλιτς, Γούλερι, Λόπες