Ξεκίνημα με πεντάρες για τα φαβορί στη League A

Σάββατο, 7/9/2024 - 23:56

Τα δύο μεγάλα φαβορί του 3ου ομίλου της League A ξεκίνησαν με το δεξί στην πορεία τους στο φετινό Nations League, καταγράφοντας εντυπωσιακές εντός έδρας νίκες.

Η Γερμανία υποδέχτηκε την Ουγγαρία και επικράτησε 5-0, με τον Φίλκρουγκ να ανοίγει τον δρόμο για το τρίποντο στο 27’ και τους Μουσιάλα (57’) και Βιρτς (66’) να καθαρίζουν το ματς στο δεύτερο μέρος.

Εντέλει, Πάβλοβιτς (77’) και Χάβερτς (81’ πέν.) ξεχείλωσαν το σκορ, με τον Μουσιάλα να μετρά ένα γκολ και τρεις ασίστ!

Για τους Μαγυάρους πέρασε αλλαγή στο 67ο λεπτό ο Άνταμ του Asteras AKTOR.

Η δε Ολλανδία, επιβλήθηκε 5-2 της μαχητικής Βοσνίας στο Αϊντχόφεν. Ο Ζίρκζεϊ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν στο 13’, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν 14 λεπτά αργότερα.

Παρ’ όλα αυτά, ο Ράιντερς έβαλε εκ νέου στη θέση του οδηγού τους «οράνιε» στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Γκάκπο να κάνει το 3-1 στο 56’.

Ο Τζέκο έβαλε ξανά στο ματς τους Βόσνιους στο 73’, όμως Βέγκχορστ (88’) και Σίμονς (90+2’) καθάρισαν για τους γηπεδούχους.