Τετέ, Πελίστρι και… OAKA «καθάρισαν» την πρόκριση του Panathinaikos

Πέμπτη, 29/8/2024 - 23:02

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 της Λανς στο κατάμεστο και… φλεγόμενο Ολυμπιακό στάδιο για τα playoffs του Conference League και, ανατρέποντας το εις βάρος του 2-1 από το πρώτο ματς, πήρε πανάξια το «εισιτήριο» για την League phase της διοργάνωσης!

Ο Ντραγκόφσκι κράτησε όρθιο το «τριφύλλι», με σημαντικές επεμβάσεις αποκρούοντας και πέναλτι στο 15’. Για να έρθουν στην επανάληψη -όπου η ομάδα τους ήταν σαφώς ανώτερη- Πελίστρι και Τετε με δύο πανέμορφα τέρματα στο 62ο και στο 85ο λεπτό και να «καθαρίσουν» μια σπουδαία νίκη-πρόκριση…

Πολύ καλή διαχείριση και από πλευράς Αλόνσο, αλλά και σωστές αλλαγές, με εκείνη του Μαντσίνι να είναι η «χρυσή», έχοντας συμμετοχή και στα δύο γκολ του Παναθηναϊκού.