Αδιανότητη Μπόρνμουθ, τούμπαρε την Έβερτον με τρία γκολ μετά το 87' (BINTEO)

Σάββατο, 31/8/2024 - 19:13

Aδιανόητη ανατροπή για την Μπόρνμουθ, πώς να σωθεί αυτή η Έβερτον!

Τα «κεράσια» επικράτησαν με σκορ 3-2 των «ζαχαρωτών», παρόλο που οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με σκορ 2-0 μέχρι το 87ο λεπτό και έμοιαζαν κοντά στους πρώτους τους βαθμούς στην Premier League.

H Έβερτον προηγήθηκε με δύο «χτυπήματα» από Μάικλ Κιν και Ντόμινικ Κάλβερτ-Λιούιν στο 50' και στο 57' και έμοιαζε να ελέγχει τον αγώνα. Παρόλα αυτά, η Μπόρνμουθ μείωσε στο 87' με τον Αντουάν Σεμένιο, ισοφάρισε στο 90'+2' με τον Λιούις Κουκ και πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λουίς Σινιστέρα.

Κάπως έτσι, οι νικητές έφτασαν τους 5 βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές και παραμένουν αήττητοι, ενώ η Έβερτον παρέμεινε στην τελευταία θέση με τρεις ήττες.

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Άστον Βίλα!

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι πέρασε από το «King Power Stadium» νικώντας 2-1 τη Λέστερ και έφτασε τους 6 βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές της Premier League. Στον 1 πόντο παρέμειναν οι «αλεπούδες», που προβληματίζουν στο ξεκίνημα της σεζόν.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Αμαντού Ονάνα στο 28' και Τζον Ντουράν στο 63', ενώ η Λέστερ ξαναμπήκε στο παιχνίδι με το πρώτο γκολ του Φακούντο Μπουονανότε, όμως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και γνώρισε άλλη μία ήττα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Ίπσουιτς πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα καθώς ήρθε ισόπαλη (1-1) με τη Φούλαμ. Μεγάλη νίκη πήρε η Μπρέντφορντ, που «σάρωσε» 3-1 τη Σαουθάμπτον και ανέβηκε στους 6 βαθμούς, με τους «Αγίους» να παραμένουν χωρίς βαθμό.

*πηγή φωτογραφίας: AFC Bournemouth