Φιλική νίκη της ΑΕΛ και εισβολή αγελάδας στο γήπεδο !

Τετάρτη, 21/6/2017 - 19:57

Νικηφόρο το ξεκίνημα των φιλικών αγώνων της ΑΕΛ. Η ομάδα του Μπρούνο Μπαλτάζαρ νίκησε 3-1 την Μπότεφ.

Η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Αντρέα Αβραάμ μόλις στο 9ο λεπτό, με το νέο απόκτημα των ''λεόντων'' να πετυχαίνει ένα επολύ όμορφο γκολ με εξαιρετικό σουτ από πλάγια θέση.

Στο τριακοστό λεπτό έκανε την εμφάνιση της μια αγελάδα μέσα στο γήπεδο ! Το συμπαθέστατο τετράποδο έκανε αμέριμνο την βόλτα του και στην συνέχεια ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά . Απίστευτα και όμως αληθινά πράγματα συνέβησαν στην Βουλγαρία !

Οι Βούλγαροι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Kρούμ στο 59΄. Η  ΑΕΛ είχε όμως τις απαντήσεις . Στο 78΄ και στο 83΄ οι Αρουαμπαρένα και Σασί διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε με τους: Βοζίνια, Χ. Κυριάκου, Α. Κυριάκου, Λαφράνς, Αβραάμ, Νικολάου, Σαβανέ, Γερολέμου, Μέσκα, Μπενίτεζ και Ηλία.

Στο 65' ο Μπαλτάζαρ έκανε έξι αλλαγές περνώντας εντός αγωνιστικού χώρου οι Μαύρου, Αϊρόσα, Σοάρες, Αρουαμπαρένα, Μιτρέα και Σασσί. Στον πάγκο κάθισαν οι Ηλία, Μπενίτεζ, Μέσκα, Νικολάου, Χ. Κυριάκου και Α. Κυριάκου.