Νικηφόρο το τελευταίο «τεστ» στην Ολλανδία για την Ανόρθωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 29/7/2019 - 20:55

Με νίκη έκλεισε τον κύκλο των φιλικών της παιχνιδιών στην Ολλανδία, η Ανόρθωση.

Η ομάδα της Αμμοχώστου επικράτησε με 1-0 επί της Sharjah FC (Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα), το απόγευμα της Δευτέρας (29/07). Το γκολ σημείωσε ο Βργκοτς με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος στο 52'.  Δέκα λεπτά μετά ο Μανθάτης έχασε ευκαιρία για το 2-0, αλλά το πλασέ του πέρασε πάνω από την εστία. Ο Τιμούρ Κετσπάγια χρησιμοποίησε 22 ποδοσφαιριστές, κάνοντας αρκετές αλλαγές (εφτά) στο ημίχρονο.

Αύριο (30/07) η αποστολή της «Κυρίας» αναμένεται να επιστρέψει στην Κύπρο για το τελικά στάδιο της προετοιμασίας της ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Λόρια (46΄ Παπαδόπουλος), Στυλιανού (46΄ Κοφί), Σίλντενφελντ (46΄ Γκαλίτσιος), Π. Αρτυματάς (55΄ Σελίν), Πηλέας (64΄ Σωτηρίου), Νταουσβίλι (58΄ Μαργκάσα), Ιωάννου (46΄ Βργκότς), Βασιλακάκης (46΄ Κ. Αρτυματάς), Οκριασβίλι (46΄ Μανθάτης), Εγγλέζου (46΄ Ράγιος), Κατσαράβα (62΄ Χατζηβασίλης)