Τελικό: Καραμπάχ - ΑΠΟΕΛ (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 24/10/2019 - 21:44

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ στο Μπακού κόντρα στην Καραμπάχ με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 2-2.

Οι Αζέροι προηγήθηκαν στο σκορ στο 13ο λεπτό ενώ ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να κάνει την ανατροπή με δύο γκολ πριν το τέλους του ημιχρόνου (29’ και 45’). Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 58ο λεπτό.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Καραμπάχ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς ενώ ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε τον πρώτο του βαθμό στον όμιλο. Πλέον, οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν στο ΓΣΠ στις 7 Νοεμβρίου στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων. Παιχνίδι το οποίο βαθμολογικά θα είναι «τελικός» για τον ΑΠΟΕΛ.

24/10/2019
21:44
Τέλος στο Μπακού με τις δύο ομάδες στο 2-2
24/10/2019
21:42
90' Δύο λεπτά επιπλέον για το τέλος
24/10/2019
21:36
84΄Τελευταία αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Στη θέση του Αντρίγια Πάβλοβιτς πέρασε ο Άλεφ.

24/10/2019
21:30
80' ΣΧΟΛΙΟ

Μπαίνουμε σιγά - σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Τα πάντα στο Μπακού είναι στην ισοπαλία. Η μπάλα ανεβοκατεβαίνει συνεχώς και τα πάντα είναι ρευστά για την έκβαση του αποτελέσματος. Ο ΑΠΟΕΛ χρειάζεται να είναι πολύ προσεχτικός για να μη δεχτεί τρίτο γκολ.

24/10/2019
21:27
76' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Αποχωρεί και ο δεύτερος σκόρερ του ΑΠΟΕΛ, Λίνους Χαλένιους, ο οποίος παραχωρεί τη θέση του στον Ρόμαν Μπέζιακ.

24/10/2019
21:26
74' Μοναδική στιγμή για την Καραμπάχ

Ο Μεντβέτεφ έπιασε το μακρινό σουτ όμως η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

24/10/2019
21:22
70' Τεράστια φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σόουζα πήρε τη γυριστή κεφαλιά και η μπάλα πέρασε μόλις έξω από το δοκάρι της Καραμπάχ.

24/10/2019
21:19
68' Καλό σουτ για τη Καραμπάχ

Ο Ζουμπίρ έξω από την περιοχή έκανε το σουτ όμως ο Μπέλετς έπεσε και μάζεψε την μπάλα.

24/10/2019
21:18
67' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Χωλαίνοντας αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο Νικόλας Ιωάννου ο οποίος παραχώρησε τη θέση του στον Αντόνιο Γιάκολις. Καμία αλλαγή στον σχηματισμό για τον ΑΠΟΕΛ απλώς ο Γιάκολις πήγε δεξιά και ο Μιχαΐλοβιτς πήρε το αριστερό άκρο.

24/10/2019
21:10
58' Γκολ για την Καραμπάχ

Γρήγορη εκτέλεση κόρνερ για την Καραμπάχ με τον Αΐλτον να παίρνει τη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

24/10/2019
21:08
«Έκλεψε» το γκολ του Νικόλα η UEFA

Μπορεί ο Νικόλας να έκανε την κεφαλιά στο πρώτο γκολ του ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο όμως η UEFA εν τέλει χρέωσε το γκολ ως αυτογκολ. Έτσι, «σκόρερ» είναι ο αμυντικός της Καραμπάχ, Μεντβέτεφ.

Πάντως, η κίνηση της Ευρωπαϊκής ομοσπονδίας είναι λάθος καθώς η μπάλα είχε τροχιά προς τα δίκτυα.

σ

24/10/2019
21:06
55' Καλή στιγμή για την Καραμπάχ

Σέντρα του Ντάνι κεφαλιά του Εμρελί, πάνω από τα δοκάρια του Μπέλετς.

24/10/2019
    21:02
    50' ΣΧΟΛΙΟ

Μπήκαν πολύ πιεστικά οι γηπεδούχοι. Έχουν την κατοχή και προσπαθούν να φέρουν το παιχνίδι νωρίς στα ίσα για να μπορέσουν να διεκδικήσουν το τρίποντο. Πάντως ο ΑΠΟΕΛ έχει δώσει χώρους.

24/10/2019
    20:55
    46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγή για τους Αζέρους

Εκτός ο Γκιέ και στη θέση του πέρασε ο Εμρέλι.

24/10/2019
    20:44
    Ημίχρονο με τον ΑΠΟΕΛ να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-1
    24/10/2019
    20:41
    45' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Τραγικό λάθος από τον αρχηγό της Καραμπάχ με τον Χαλένιους να κερδίζει την μπάλα και στο τετ α τετ να νικάει τον τερματοφύλακα των Αζέρων για το 2-1 των πρωταθλητών Κύπρου.

Φάση που θύμισε λίγο... ντεζαβού με το τέρμα που πέτυχε ο Χαλένιους το περασμένο Σαββατοκύριακο κόντρα στη Δόξα.

24/10/2019
    20:38
    43' Τίποτα το ανησυχητικό για τον αρχηγό του ΑΠΟΕΛ

Αποχωρεί με τον κ. Τσούκα από τον αγωνιστικό χώρο και σε λίγο θα επιστρέψει κανονικά στην αναμέτρηση.

24/10/2019
    20:37
    42' «Καρδιοχτύπια» στον ΑΠΟΕΛ

Ο Νικόλας Ιωάννου βρίσκεται κάτω στον αγωνιστικό χώρο και φαίνεται να έχει πρόβλημα στη γάμπα.

24/10/2019
    20:35
    40' ΣΧΟΛΙΟ

Μετά το γκολ του Νικόλα ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει το γκολ που θα του δώσει το προβάδισμα.

24/10/2019
    20:24
    29' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά από τον Ούρος Μάτιτς με τον Νικόλα Ιωάννου να παίρνει την κεφαλιά και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

24/10/2019
    20:19
    24' Τεράστια ευκαιρία για την Καραμπάχ

Εντός περιοχής ο Μεντβέτεφ έκανε το σουτ με τον Μπέλετς να πέφτει στη γωνία του και να σώζει τον ΑΠΟΕΛ από δεύτερο γκολ.

24/10/2019
    20:15
    20' ΣΧΟΛΙΟ

Πολλά λάθη από τους ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ στα τελευταία λεπτά. Έχουν την κατοχή οι Αζέροι, πίσω από το κέντρο και περιμένει ο ΑΠΟΕΛ. Το γκολ φαίνεται να έχει επηρεάσει τους ποδοσφαιριστές του Τόμας Ντολ.

24/10/2019
        20:08
        13' Γκολ για την Καραμπάχ

Λάθος από τον Γκέντσογλου με τον Μίτσελ να δίνει την μπάλα στον Κιντάνα και αυτός να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Μπέλετς.

24/10/2019
        20:04
        10' ΣΧΟΛΙΟ

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλισε χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες. Η μπάλα ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές με την Καραμπάχ να έχει περισσότερο τη κατοχή της μπάλα. Ο ΑΠΟΕΛ από την πλευρά του προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να οργανώσει το δικό του παιχνίδι, χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής.

24/10/2019
        19:59
        4' Πρώτη προοπτική για τον ΑΠΟΕΛ

Πρώτη καλή προοπτική για τον ΑΠΟΕΛ στο τέταρτο λεπτό αλλά ο Χαλένιους δεν βρήκε την μπάλα στο γύρισμα που έκανε ο Νικόλας Ιωάννου στο ύψος του πέναλτι.

24/10/2019
        19:55
        1' Έναρξη της αναμέτρησης στο «Τοφικ Μπαχράμοφ»
        24/10/2019
        19:51
        Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης στο Μπακού.

24/10/2019
        19:48
        Δε θα ανεχθούν κανένα παράπτωμα τονίζουν από τη διοίκηση του ΑΠΟΕΛ

Την αλλαγή πολιτικής της διοίκησης του ΑΠΟΕΛ σε όλα τα θέματα ανακοίνωσε ο εκ των αντιπροέδρων της διοίκησης του ΑΠΟΕΛ, Χάρης Φωτίου, μιλώντας στην Cytavision και στο pre game του αγώνα με την Καραμπάχ.

Ερωτηθείς για το λόγο που έμεινε εκτός αποστολής ο Μούσα Τάμαρι επιβεβαίωσε τις πληροφορίες περί πειθαρχικού παραπτώματος και αποκάλυψε ότι οι «γαλαζοκίτρινοι» αλλάζουν προσέγγιση στην αντιμετώπιση των παικτών.

24/10/2019
        19:31
        Η είσοδος του ΑΠΟΕΛ στον αγωνιστικό χώρο του «Τοφίκ Μπαχράμοφ»

Ξεκίνησαν την προθέρμανση οι ποδοσφαιριστές των «γαλαζοκιτρίνων» για τη σημαντική αναμέτρηση.

24/10/2019
        19:28
        Διαιτητής της αναμέτρησης

Ο 31χρονος Σλοβακος διαιτητής Φίλιπ Γκλόβα ορίστηκε για να διευθύνει τον αγώνα στο Μπακού. Βοηθοί θα είναι οι συμπατριώτες του Φραντίσεκ Φέρεντς και Γιαν Ποζόρ, ενώ τέταρτος ο, επίσης Σλοβάκος, Πίτερ Ζιέμπα.