Γλίτωσε από τη Βερόνα του Ρέτσου η Ρόμα

Σάββατο, 19/2/2022 - 21:08

Αρκέστηκε με τον βαθμό απέναντι στη Βερόνα η Ρόμα.

Η ομάδα του Μουρίνιο βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ακόμα και με 0-2, αλλά οι «τζιαλορόσι» πήραν στο τέλος το 2-2.

Ο Μποβέ ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με σουτ στην κλειστή γωνία του Μοντιπό, που αιφνιδιάστηκε και γλίτωσε τους γηπεδούχους από τα χειρότερα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5’ ο Μπαράκ έπειτα από εξαιρετική κομπίνα των ποδοσφαιριστών της Βερόνα σε εκτέλεση φάουλ.

Η εξαιρετική αντεπίθεση στο 20’, με εκτελεστή τον Ταμεζέ έφερε το 0-2, προσθέτοντας επιπλέον βάρος και πίεση στους γηπεδούχους. Στο τελευταίο μισάωρο, έπειτα και από τις αλλαγές του Μουρίνιο, η Ρόμα πίεσε και βρήκε το γκολ στο 65’ με τον Βολπάτο, ο οποίος βρήκε δίχτυα τέσσερα λεπτά έπειτα από την είσοδό του στο παιχνίδι. Οι «τζιαλορόσι» συνέχιζαν να πιέζουν και εν τέλει ισοφάρισαν στο 84’ με τον Μποβέ. Ο Ρέτσος πέρασε ως αλλαγή στο 79'.