Φιλική νίκη της Εθνικής Νέων επί της Μολδαβίας

Πέμπτη, 5/9/2024 - 19:23

Φιλική νίκη της Εθνικής μας ομάδα Νέων Κ-19 επί της αντίστοιχης της Μολδαβίας με 2-0 στο Στάδιο Κατωκοπιά Επιστροφή – Γλαύκος Κληρίδης.

Στο 77ο λεπτό ο Σάββας Σοφοκλέους άνοιξε το σκορ και στο 86ο λεπτό με πέναλτι ο Κωνσταντίνος Πουρσαϊτίδης διαμόρφωσε το 2-0. Ο σημερινός αγώνας ήταν ο πρώτος για την Εθνική μας υπό την καθοδήγηση του Βαλεντίνου Κουλουντή.

Η Κύπρος άρχισε τον αγώνα με τους Πισιήα, Γιαννακού, Τουμάζο, Πέπη, Λύτρα, Νικολάου, Κυριάκου, Χ. Καττιρτζή, Βασιλείου, Μάρκου, Κολώτα.

Κατά τη διάρκεια του β' ημιχρόνου αγωνίστηκαν και οι Βιολάρης, Παρλάτας, Πασχάλη, Χουλίδης, Σοφοκλέους, Ανδρέου, Πουρσαϊτίδης, Γεωργίου, Αγγελή, Σιημητράς, Ευθυμίου.

Κύπρος - Μολδαβία θα δώσουν και δεύτερο φιλικό παιχνίδι το Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου και ώρα 17:00, στο Στάδιο Κατωκοπιά - Επιστροφή / Γλαύκος Κληρίδης.