Ένας «τριπλός» Γιάννης δεν αρκεί… (BINTEO)

Δευτέρα, 15/2/2021 - 13:32

Το triple double του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετό για τους Μπακς, οι οποίοι συνέχισαν τις προβληματικές εμφανίσεις στο NBA και τα ξημερώματα γνώρισαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους με 114-109 από τους Θάντερ στην Οκλαχόμα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, και έφτασαν σε μία δίκαιη επικράτηση στο «Chesapeake Energy Arena».

Ο Έλληνας σούπερ σταρ πέτυχε 27 πόντους, μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ, ενώ είχε 3 κλεψίματα και ισάριθμα κοψίματα σε 36 λεπτά αγώνα.

Για άλλο ένα παιχνίδι στο πλευρό του «Greek Freak» στάθηκε ο Κρις Μίντλετον με 23 πόντους, με τον Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο να προσθέτει άλλους 17 πόντους.

Για τους Θάντερ, τώρα, ξεχώρισε ο Τζάστιν Τζάκσον με 22 πόντους, ενώ το τρίποντο που σημείωσε λίγο πριν από το τέλος του αγώνα ήταν καθοριστικό, αφού έφτασε το 112-107 και απέμεναν 15 δευτερόλεπτα για το φινάλε.

Από εκεί και πέρα, ο Αλ Χόρφορντ είχε 20 πόντους, ο Λούκετζ Ντορτ 19 πόντους και ο Ντάριους Μπάζλεϊ με 18 πόντους.

Κάπως έτσι η Οκλαχόμα έφτασε στο 11-15, ενώ οι Μπακς έπεσαν στο 16-11 και βρίσκονται στη δεύτερη θέση, με τους Σίξερς να είναι στην κορυφή και τους Νετς να ακολουθούν.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-24, 52-41, 81-81, 114-109