Έκανε σεφτέ με ανατροπή η Μάλμε, απίστευτο διπλό της Άντερλεχτ στη Σοσιεδάδ

Πέμπτη, 3/10/2024 - 21:57

Σεφτέ στο Europa League έκανε η Μάλμε η οποία επικράτησε με 2-1 της Καραμπάχ και περιμένει τον Ολυμπιακό (24/10).

Στο 15’ ο Ζουνίνιο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να έχουν άμεση αντίδραση. Συγκεκριμένα, στο 19’ ο Μποτχάιμ έγραψε το 1-1, για να έρθει ο ίδιος παίκτης στο 47ο λεπτό για το 2-1 της Μάλμε. Τα λεπτά περνούσαν, ο ρυθμός στη συνέχεια έπεσε, με το σκορ να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού (1-2).

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Τότεναμ επικράτησε με 2-1 της Φερεντσβάρος για την 2η αγωνιστική του Europa League. Ο Σαρ άνοιξε το σκορ στο 23’, για να έρθει ο Τζόνσον στο 86ο λεπτό να κάνει το 2-0. Τελικά, ο Βάργκα στο 90’ μείωσε σε 2-1, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ επίσης Σοσιεδάδ γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Άντερλεχτ και συνεχίζει χωρίς νίκη στο Europa League. Ο Μάριν άνοιξε το σκορ μόλις στο 5’ για τους γηπεδούχους, με τον Βάσκεζ στο 28’ να γράφει το 1-1. Ο Λεόνι στο 39’ έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.

Η Λάτσιο έριξε τεσσάρα στη Νις (4-1), έχοντας μάλιστα βασικό τον Χρήστο Μανδά και έκανε το 2/2. Ο Πέδρο άνοιξε το σκορ στο 20’, για να χτυπήσει ο Καστεγιάνος στο 35’ και στο 53’ για το 3-0. Ο Μπογκά στο 41’ μείωσε σε 3-1, με τον Τζακάνι από την άσπρη βούλα να γράφει το τελικό 4-1 στο 65’.

Στα άλλα ματς, η Μίντιλαντ επικράτησε με 2-0 της Μακάμπι Τελ Αβίβ, η Ρίγας ήρθε 2-2 με τη Γαλατασαράι, η Χόφενχαϊμ νίκησε με 2-0 την Ντινάμο Κιέβου και το ματς της Σλάβιας Πράγας με τον Άγιαξ ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1.