Έγινε της... ισοπαλίας στον τρίτο όμιλο του Nations League

Παρασκευή, 6/9/2024 - 23:53

Mε το… αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην League B του Nations League η Σλοβενία, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Αυστρία, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο 3ο γκρουπ.

Με τους Άνταμ Τσέριν και Άντραζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού να ξεκινούν στο βασικό σχήμα της χώρας τους, για να βγάλουν όλο το 90λεπτο ο πρώτος, βλέποντας και την κίτρινη κάρτα στο 54’, ενώ ο δεύτερος έγινε αλλαγή στο 63ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σέσκο στο 16’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς σε ισορροπία με το τέρμα του Λάιμερ πριν το ημίωρο.

Στο έτερο παιχνίδι του γκρουπ, που προηγήθηκε χρονικά, Καζακστάν και Νορβηγία έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που συνιστά «γκέλα» για την ομάδα του Έρλινγκ Χάαλαντ.