«Ξεμούδιασε» με νίκη επί του Εθνικού ο Απόλλωνας

Παρασκευή, 19/7/2024 - 20:50

Την πρώτη του φιλική νίκη πέτυχε ο Απόλλωνας, που επικράτησε με 1-0 του Εθνικού, στο πλαίσιο του βασικού σταδίου προετοιμασίας τους.

Οι «κυανόλευκοι» ήταν ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Μαλεκκίδη, ενώ «άγγιξαν» και το 2-0 στο 45ο λεπτό, με τον Σανγκάλ να εκτελεί πέναλτι και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

Τόσο ο Αντριάν Γκούλα, όσο και ο Νταβίντ Μπαντία, είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές και να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα, ενόψει της συνέχειας.

Οι ενδεκάδες:

Απόλλων (Αντριάν Γκούλα): Λέουβενμπεργκ, Μπαραόνα, Βούρος, Σελεστίν, Μαλεκκίδης, Ντ'Αλμέιδα, Σπόλιαριτς, Χάμπος, Ζμέρχαλ, Σαγκάλ, Μάρκες.

Εθνικός Άχνας (Νταβίντ Μπαντία): Παπαστυλιανού, Στυλιανού, Αγγελόπουλος, Μπαχάνακ, Λάμπρος Ιωάννου, Πεχλιβάνης, Λίπσκι, Κ.Ηλία, Μπονέτο, Αντερέγκεν, Πάμπλο Γκονζάλες.