«Τούμπαρε» την Ομόνοια 29Μ πήρε πρώτη φιλική νίκη η Νέα Σαλαμίνα

Παρασκευή, 19/7/2024 - 20:52

Νικηφόρο στέφθηκε το πρώτο φιλικό της Νέας Σαλαμίνας, η οποία επικράτησε με 2-1 της Ομόνοιας 29ης Μαΐου, στο πλαίσιο του βασικού σταδίου προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Σε ένα ματς με αρκετά καλό ρυθμό, αμφότερες οι ομάδες είχαν κάποια καλά διαστήματα και μπόρεσαν να δείξουν θετικά στοιχεία.

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ψάλτη, όμως οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν τις απαντήσεις μετά την ανάπαυλα και έφεραν... τούμπα τον αγώνα, με τον Σπυριδάκη να σκοράρει στο 56ο και 76ο λεπτό.

Τόσο ο Χριστόδουλος Χριστοδούλου, όσο και ο Γιώργος Πετράκης, είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, αλλά και να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Οι ενδεκάδες:

Νέα Σαλαμίνα (Χριστόδουλος Χριστοδούλου): Άντος (Καλανίδης), Κουμπαρής (Πινέ), Λέζιακς (Μιγκελίτο), Τόμοβιτς (Φράγκος), Μιχαήλ (Νάρσινγκ), Κατσιαρής (Ντιακιτέ), Μπεχαράνο (Ευθυμίου), Μαυρουδής (Λέουκο), Φερνάντες (Καρλίτος), Προκοπίου (Παπαγεωργίου), Ντουρμισάι (Σπυριδάκης)

Ομόνοια 29Μ (Γιώργος Πετράκης): Στρέζος (Μαυραντώνης), Κονομής (Γαβριηλίδης), Ψάλτης (Παύλου), Ανδρέου, Γκαρσία (Τζιάμα), Φερνάντες Φ. (Σωτηρίου), Παττίχης ( Κουμής), Φαμπίνιο (Αρτεμίου), Φιάκας (Γρηγορίου), Φερνάντες Α. (Κωνσταντίνου), Πική