Παρά το άγχος, κρατά το τρίποντο η ΑΕΛ

Δευτέρα, 6/11/2023 - 09:41

Το τέταρτο τρίποντο της σεζόν πανηγύρισε η ΑΕΛ το βράδυ της Κυριακής (05/11). Η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε εντός έδρας της Καρμιώτισσας με 2-1 και ανέβηκε στους 13 βαθμούς, όντας στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Νίκη που ήρθε με αρκετή δόση άγχους.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» μπορεί λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου να προηγούνταν με δύο γκολ, όμως το γκολ της Καρμιώτισσας στο 88ο λεπτό έφερε αρκετό άγχος, με την ομάδα των Πολεμιδίων να πιέζει για την ισοφάριση έως το τέλος.

Παρ' όλα αυτά, οι «λέοντες» άντεξαν και επέστρεψαν στα τρίποντα. Πλέον ο Τόνι Κόσκελα και οι ποδοσφαιριστές του βλέπουν τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί με ΑΠΟΕΛ, ΑΕΚ και Άρη. Πρόκειται για μια σειρά αγώνων με τεράστιο δείκτη δυσκολίας όμως ξεκάθαρο ζητούμενο το μέγιστο βαθμολογικό κέρδος.