Λύτρωσε τη Γιουνάιτεντ στο ντεμπούτο του ο Ζίρκζεϊ

Παρασκευή, 16/8/2024 - 23:57

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φλέρταρε έντονα με γκέλα στην πρεμιέρα της Premier League, όμως ο Ζίρκζεϊ τη λύτρωσε στο ντεμπούτο του και της χάρισε την εντός έδρας νίκη, 1-0, ενάντια στη Φούλαμ.

Οι δύο ομάδες είχαν αμφότερες τις στιγμές τους στο πρώτο ημίχρονο, με το ματς να... κολλάει στο μηδέν για αρκετή ώρα και τους Λονδρέζους να απειλούν τους «κόκκινους διαβόλους» στο δεύτερο μέρος αλλά να υστερούν στην τελική προσπάθεια.

Εντέλει, ένα ωραίο γύρισμα του Γκαρνάτσο στο 87ο λεπτό βρήκε τον Ζίρκζεϊ, που με εξαιρετικό τελείωμα με τη μία μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, λυτρώνοντας την ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ – που λίγο αργότερα είδε τον Χόιλουντ να χάνει ευκαιρία με κενό τέρμα για το 2-0.