Live: Τορπέντο - Ομόνοια (B' Ημίχρονο/ΦΩΤΟ)

Πέμπτη, 1/8/2024 - 21:00

Αποστολή... πρόκριση για την Ομόνοια!

Στις 20:00 (ώρα Κύπρου) το «τριφύλλι» φιλοξενείται στη Γεωργία από την Τορπέντο Κουτάισι, στη μεταξύ τους ρεβάνς για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Conference League. Παιχνίδι στο οποίο η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ της 3-1 της προηγούμενης εβδομάδας για να... τσεκάρει την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Αν η ομάδα της Λευκωσίας πάρει την πρόκριση θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την ουγγρική, Φέχερβαρ. Το πρώτο παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στις 08 Αυγούστου στο ΓΣΠ, με τη ρεβάνς μια εβδομάδα αργότερα, ανήμερα του δεκαπενταύγουστου στην Ουγγαρία

Μείνετε συντονισμένοι στο AlphaΝews.Live για λεπτό προς λεπτό ενημέρωση

01/08/2024
21:28
71' Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους

Πατσάτσια και Ζορζίνιο μέσα αντί των Σεργκελασβίλι, Γκιγκιαούρι.

01/08/2024
21:25
67' Eυκαιρία για την Ομόνοια

Ο Σεμέδο εντός περιοχής, έκανε το δυνατό σουτ όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν σε ετοιμότητα και απόκρουσε τη μπάλα.

α

01/08/2024
21:05
47' Γκολ για τους γηπεδούχους

Σκοράρουν οι Γεωργιανοί με το καλησπέρα στο δεύτερο μέρος. Έγινε το γύρισμα από δεξιά με τη μπάλα να φτάνει στον Γιανσανέ ο οποίος από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

01/08/2024
21:03
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, συνεχίζουν με τους ίδιους έντεκα που ολοκλήρωσαν το πρώτο μέρος.

01/08/2024
20:48
Ημίχρονο στη Γεωργία

Το σχόλιο των πρώτων 45 λεπτών

Το νερό έχει μπει στο... αυλάκι για την Ομόνοια. Οι «πράσινοι» πραγματοποιώντας μια μεστή εμφάνιση στο πρώτο μέρος βρήκαν το γκολ που έψαχναν και διεύρυναν το προβάδισμα πρόκρισης τους, με το δεύτερο ημίχρονο να μοιάζει τυπικής διαδικασίας αν δείξουν την ίδια αμυντική συνέπεια. Η Τορπέντο δείχνει να θέλει αλλά να μη μπορεί να απειλήσει την εστία του Φαμπιάνο.

α

01/08/2024
20:45
45' Τρία επιπλέον λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου

Παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια.

01/08/2024
20:37
37' Καμία διαφοροποίηση στο παιχνίδι

Οι Τορπέντο αν και δείχνει να θέλει να βγάλει αντίδραση δε μπορεί να απειλήσει την εστία του Φαμπιάνο. Από την άλλη, η Ομόνοια προσπαθεί να βρει το δεύτερο γκολ όποτε της δίνεται ο χώρος και η ευκαιρία για να... κλειδώσει την πρόκριση. Έπεσε αισθητά ο ρυθμός της αναμέτρησης μετά το γκολ του Στεπίνσκι.

01/08/2024
20:24
25' Γκολ για την Ομόνοια

Ο Σεμέδο από αριστερά μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, με τον Στεπίνσκι να βάζει την προβολή προ κενού τέρματος κάνοντας το 1-0. Στο 4-1 πλέον το συνολικό σκορ υπέρ των «πρασίνων».

δ

01/08/2024
20:22
23' Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια

Ο Γιάννης Μασούρας δίνει τη θέση του στον Άλφα Ντιουνκού. Ενοχλήσεις στον προσαγωγό για τον Ελλαδίτη μπακ.

ω

01/08/2024
20:19
20' Ευκαιρία για τους «πράσινους»

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλεονεκτική θέση από τον Χαμάς, με τον τερματοφύλακα των Γεωργιανών να διώχνει.

01/08/2024
20:12
13' Απειλεί η Ομόνοια

Φαλτσαριστό πλασέ του Εράκοβιτς από το ύψος της περιοχής, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να διώχνει με δυσκολία.

ξ'ο

01/08/2024
20:07
8' Φάση για τους γηπεδούχους

Σέντρα από δεξιά, με τον Γιάνσεν να πιάνει την κεφαλιά όμως ο Φαμπιάνο μάζεψε εύκολα.

01/08/2024
20:00
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση

Στη σέντρα η Ομόνοια.

01/08/2024
19:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Με τις μαυρόασπρες εμφανίσεις οι γηπεδούχοι, με τις πράσινες το «τριφύλλι».

0

01/08/2024
18:50
Η ανάλυση της ενδεκάδας της Ομόνοιας

Ενδεκάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει!

Με τους ίδιους έντεκα όπως και στην πρώτη αναμέτρηση παρατάσσει την ομάδα του στη Γεωργία ο Βάλντας Νταμπράουσκας, σε σχηματισμό 4-2-3-1.

Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Φαμπιάνο, με τους Παναγιώτου και Κουλιμπαλί να είναι μπροστά του ως κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Αριστερό μπακ ο Χαμάς και δεξιά ο Μασούρας. Στη μεσαία γραμμή οι Μάριτς και Χαραλάμπους, με τον Εράκοβιτς πιο μπροστά ως επιτελικό μέσο.

Στο δεξί άκρο της επίθεσης θα είναι ο Σίμιτς, με τον Σεμέδο αριστερά στην επίθεση. Μοναδικός προωθημένος στη γραμμή κρούσης ο Στεπίνσκι.

Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Σιπριάνο, Λανγκ, Ελάντερ, Ντιουνκού, Κούσουλος, Εβάντρο, Ανδρέου, Αλιούμ, Μπάκιτς, Κακουλλής

0000

01/08/2024
18:45

Τορπέντο Κουτάισι (Στέφεν Κιν): Κλάγιτς, Βάρλι, Νανταράια, Γιγαούρι, Γιόνσεν, Σακχό, Πιρές, Σαντοκάντζε, Γιανσανέ, Τζούνιορ, Σερτζελασβίλι

Ομόνοια (Βάλντας Νταμπράουσκας): Φαμπιάνο, Μασούρας, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Χαραλάμπους, Εράκοβιτς, Σίμιτς, Σεμέδο, Στεπίνσκι

01/08/2024
18:40
Η συνέχεια σε περίπτωση πρόκρισης

Αν η Ομόνοια πάρει την πρόκριση θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την ουγγρική, Φέχερβαρ. Το πρώτο παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στις 08 Αυγούστου στο ΓΣΠ, με τη ρεβάνς μια εβδομάδα αργότερα, ανήμερα του δεκαπενταύγουστου στην Ουγγαρία.

01/08/2024
18:35
Διαιτητική ομάδα

Όλη ομάδα διαιτησίας κατάγεται από τη Μάλτα. Διαιτητής είναι ο Ισμαέλ Μπάρμπαρα, με βοηθούς τους Ρομπέρτο Βέλα και Ντάνκαν Σπένσερ. Τέταρτος ο Μάλκολμ Σπιτέρι.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια της Ομόνοιας

Στις 20:00 (ώρα Κύπρου) το «τριφύλλι» φιλοξενείται στη Γεωργία από την Τορπέντο Κουτάισι, στη μεταξύ τους ρεβάνς για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Conference League.