Αταμάν: «Να ξεχάσουμε άμεσα την ήττα από τη Φενέρ»

Πέμπτη, 19/10/2023 - 18:51

Στον Παναθηναϊκό ανέλυσαν αρκετά τα αίτια της ήττας από τη Φενέρμπαχτσε και σύμφωνα με τον Εργκίν Αταμάν οι «πράσινοι» θα παρουσιαστούν διαφορετικοί απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ (20/10, 21:15).

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Εργκίν Αταμάν:

«Απέναντι στη Φενέρμπαχτσε δεν παίξαμε καλά, αλλά αυτή είναι η Ευρωλίγκα. Δεν είναι εύκολο να κερδίσεις εκτός έδρας. Η Φενέρ είναι μια πολύ καλή ομάδα και ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο δεν είχαμε την ευκαιρία να επιστρέψουμε στο ματς. Αλλά, κάθε παιχνίδι είναι διαφορετικό. Στους δύο πρώτους μας αγώνες στο ΟΑΚΑ στην Ευρωλίγκα παίξαμε καλό μπάσκετ, παρότι χάσαμε από τον Ολυμπιακό στην παράταση.

Αύριο θα είναι ένα διαφορετικό ματς, η Ευρωλίγκα είναι πολύ σκληρή. Κάθε ματς είναι διαφορετικό γι’ αυτό και θα πρέπει να ξεχάσουμε άμεσα την ήττα μας από την Φενέρ. Σίγουρα αναλύσαμε άμεσα, μετά την επιστροφή μας από την Κωνσταντινούπολη τα λάθη μας, αλλά τώρα όλη μας η προσοχή είναι στον αγώνα με τη Μακάμπι».