Αποχαιρέτησε την Πολωνία με ήττα από την Ρακόβ η Ομόνοια

Παρασκευή, 12/7/2024 - 20:02

Η Ομόνοια γνώρισε την τρίτη της φιλική ήττα με 2-0 από την Ρακόβ και αποχαιρέτησε την Πολωνία, όπου πραγματοποίησε το βασικό στάδιο προετοιμασίας της.

Οι «πράσινοι» στο πρώτο ημίχρονο δεν πατούσαν καθόλου καλά και δέχθηκαν δύο τέρματα στο έκτο και 33ο λεπτό, από τους Τσρνατς και Μάκουχ αντίστοιχα.

Μετά την ανάπαυλα και τις αλλαγές η ομάδα της Λευκωσίας μπόρεσε να δείξει καλύτερο πρόσωπο, όμως δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Μελανό σημείο του ματς ο τραυματισμός του Ελάντερ, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 15ο λεπτό.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε 22 ποδοσφαιριστές και να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Οι ενδεκάδες:

Ρακόβ (Μάρεκ Πάπσουν): Τρελόφσκι, Μπέργκρεν,(80. Λέντερμαν) Μάκουχ,(60. Αμορίμ) Τσρνατς, Ζεάν Κάρλος, Ρακοβίτσαν,(73. Μπαράτ) Οτιένο, Κότσερχιν, Πέστκα, Αμορίμ,(46. Λάμπρου) Ρόντιν

Ομόνοια (Βάλντας Νταμπράουσκας): Φαμπιάνο,(61. Κυριακίδης) Σιπριάνο,(61. Χαμάς) Ντιούνκου,(61. Μασουράς) Λανγκ,(61. Κουλιμπαλί) Ελάντερ,(15. Παναγιώτου) Κούσουλος,(77. Ανδρέου) Εβάντρο,(61. Χαραλάμπους) Εράκοβιτς,(46. Μάριτς) Λοΐζου,(77. Κέρτις) Σεμέδο,(46. Σίμιτς) Στεπίνσκι (61. Κακουλλής)