Άνετος Άρης, καθάρισε τον Βόλο πριν από Παναθηναϊκό και ΑΕΚ

Κυριακή, 25/2/2024 - 21:33

Ανώτερος Άρης, ξεπέρασε το εμπόδιο του Βόλου πριν αντιμετωπίσει Παναθηναϊκό και ΑΕΚ!

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι τους με την παρουσία κόσμου μετά από τρεις μήνες, οι «κίτρινοι» ήταν ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να φανούν απειλητικοί, πανηγυρίζοντας τη νίκη με 2-0

Ο Μορόν άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45'+1'), βρίσκοντας δίχτυα για 14η φορά στη φετινή σεζόν, ενώ ο Ανσαριφάρντ ήταν εκείνος που «κλείδωσε» το τρίποντο, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Άρη στο 88'.

Έτσι, με αυτό τρίποντο ο Άρης έφτασε τους 41 βαθμούς διατηρώντας με άνεση τη θέση του εντός πρώτης εξάδας πριν τα δύσκολα παιχνίδια του με Παναθηναϊκό (εκτός, 28/2) και ΑΕΚ (εντός, 3/3), ενώ ο Βόλος, στο ντεμπούτο του Χρήστου Κόντη στην τεχνική του ηγεσία, παρέμεινε χωρίς νίκη για δέκατη διαδοχική αγωνιστική, ισοβαθμώντας πλέον στην τελευταία θέση με ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά.