«Ζωντανή» με Μπενζεμά η Ρεάλ και... αγχώνεται η Ατλέτικο

Κυριακή, 7/3/2021 - 19:56

Βγήκε μπροστά και κράτησε ζωντανή την Ρεάλ στη μάχη του τίτλου ο Καρίμ Μπενζεμά.Ο Γάλλος φορ έκοψε τον... δρόμο της Ατλέτικο προς τη νίκη και δεν την αφήνει να... αγιάσει με γκολ στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο ντέρμπι της Μαδρίτης.

Κάπως έτσι, η Ατλέτικο μπορεί πλέον να αγχώνεται αφού είναι μόλις στο +3 από τη δεύτερη Μπαρσελόνα και στο +5 από την τρίτη Ρεάλ, αν και η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε έχει και ένα ματς λιγότερο από τους διώκτες της, δεκατρείς «στροφές» πριν το φινάλε.

Ο Σουάρες με «αλήτικο» πλασέ στο 15ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ για την Ατλέτικο που έχασε ένα... καρό ευκαιρίες για να «κλειδώσει» τη νίκη και το πλήρωσε στο φινάλε, με τον Μπενζεμά να έχει χτυπήσει το... καμπανάκι λίγο νωρίτερα από το γκολ του αλλά να μην το ακούνε οι γηπεδούχοι.