Restart... ανατροπής για την Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 21/6/2020 - 20:21

Με το δεξί ξεκίνησε στο restart της Premier League η Τσέλσι, παρά το γεγονός ότι δυσκολεύτηκε στην έδρα της Άστον Βίλα. Οι «μπλε» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή και μπήκαν νικηφόρα ξανά στις υποχρεώσεις τους.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 43' με κοντινό πλασέ του Χάουζ και πήγαν στα αποδυτήριο με το υπέρ τους 1-0.

Η Τσέλσι, όμως, μπήκε φουριόζα στην επανάληψη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Πούλισικ στο 60'.

Μόλις δυο λεπτά μετά, ο Ζιρού σκόραρε ξανά για να κάνει την ανατροπή για τους «μπλε». Με αυτόν τον τρόπο, η Τσέλσι έφτασε στη νίκη που ήθελε για την 30η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ έφτασε τους 51 βαθμούς και την 4η θέση, ενώ η Βίλα έμεινε στους 26 και την προτελευταία.

Πηγή φωτό: Twitter Τσέλσι