«Πλήρωσε» ατυχία και... αστοχία η ΑΕΛ

Τρίτη, 13/9/2022 - 09:09

Τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, πήρε το βράδυ της Δευτέρας (12/9) στο ΓΣΠ η ΑΕΛ, η οποία εξήλθε ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό, για την 3η αγωνιστική, αποτέλεσμα που δεν μπορεί να την αφήνει ικανοποιημένη.

Η ομάδα της Λεμεσού, παρά την προσπάθεια και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αφού έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 50ο λεπτό, «πλήρωσε» ατυχία και αστοχία και παρέμεινε χωρίς νίκη τη φετινή σεζόν.

«Κλειδιά» της αναμέτρησης το χαμένο πέναλτι του Τσέποβιτς, το ακυρωθέν γκολ του Κάσας, αλλά και η διπλή τεράστια ευκαιρία στο φινάλε, με τους «λέοντες» να σημαδεύουν ισάριθμες φορές το δοκάρι και να «πετούν» δύο βαθμούς.

Αν μη τι άλλο, ο κόσμος χειροκρότησε την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών, έχει όμως απαιτήσεις και περιμένει να δει βελτίωση και νίκες στη συνέχεια, με την προσοχή να στρέφεται στον αγώνα της Παρασκευής (16/9, 19:00) με τη Δόξα στο Τσίριεο.

Την ίδια ώρα, αναμένεται το ξεκαθάρισμα με τον Ζόρζε Σίλας και τη «χρυσή τομή» που ψάχνουν στην ΑΕΛ για «διαζύγιο» και έπειτα να αρχίσει το ψάξιμο για τον αντικαταστάτη του, με τον Μάριο Ζαχαρίου να συνεχίζει μέχρι νεωτέρας.