Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Ανόρθωση απέναντι στην Levicki

Τρίτη, 8/10/2024 - 22:16

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση η Ανόρθωση δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε κόντρα στην Patrioti Levice με 72-83, στο Fiba Cup.

Η Levicki πήρε προβάδισμα με 7-0 μέχρι το 3’, με την Ανόρθωση να απαντά και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα μέσα στο επόμενο λεπτό. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την Μεγάλη Κυρία να μπαίνει για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ στο 6’ με τις βολές του Garrett για το 13-12.

Στο 13΄η προσφυγική ομάδα πήρε προβάδισμα 6 πόντων με τον Ιερωνυμίδη να κάνει το 31-25, ενώ μέχρι το τέλος το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 38-38. Το παιχνίδι ήταν πολύ ανταγωνιστικό με τις ομάδες να βρίσκονται σε διαφορά αναπνοής.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι Σλοβάκοι πήραν προβάδισμα 6 πόντων (76-76). Αν και το προσπάθησε πολύ η ομάδα της Αμμοχώστου λύγισα στα τελευταία λεπτά και έχασε με 83-76.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 38-38, 56-56, 72-83