Live: Κόσοβο - Κύπρος (B' Ημίχρονο/ΦΩΤΟ)

Τρίτη, 15/10/2024 - 22:50

Ημέρα... υποχρεώσεων για την Εθνική μας ομάδα!

Η ομάδα μας υπό τις οδηγίες του Σωφρόνη Αυγουστή θέλει να παρουσιαστεί ανταγωνιστική και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αφήνοντας πίσω τις κακές εμφανίσεις.

Οι υποχρεώσεις της Εθνικής Κύπρου στο Nations League ολοκληρώνονται τον ερχόμενο Νοέμβριο κόντρα στη Λιθουανία (15/11 - 19:00) εντός έδρας και ακολούθως κόντρα στη Ρουμανία (18/11 - 21:45) εκτός.

Μείνετε συντονισμένοι στο AlphaNews.Live για λεπτό προς λεπτό ενημέρωση

15/10/2024
23:17
72' Τριπλή αλλαγή από τον Σωφρόνη

Καρώ, Κάστανος και Μακρής έξω για να μπουν οι Μάμας, Χρυσοστόμου και Τζιωνής μέσα.

15/10/2024
23:16
70' Γκολ για το Κόσοβο

Ο Ραχμανί μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ με τον Δημητρίου να του λέει «όχι» όμως στην επαναφορά ο Σαχίτι έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα με όμορφο τελείωμα.

15/10/2024
23:12
67' Αλλαγή για το Κόσοβο

Ζεγκρόβα έξω για να μπει ο Σαχίτι.

15/10/2024
23:11
65' Έπεσε ο ρυθμός της αναμέτρησης

Η Εθνική μας προσπαθεί να ξαναμπεί στο παιχνίδι χωρίς όμως ιδιαίτερη επιτυχία.

15/10/2024
22:57
52' Γκολ για το Κόσοβο

Στρώνεται στον Κρασνίκι η μπάλα ο οποίος με ιδανικό πλασέ νίκησε τον Δημητρίου για το 2-0.

15/10/2024
22:56
50' Μεγάλη φάση για την Εθνική μας

Σουτ του Χαραλάμπους από το ύψος της περιοχής, με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Κοσοβάρος κίπερ.

15/10/2024
22:50
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Με τους ίδιους έντεκα οι γηπεδούχοι. Ιωάννου έξω, για να μπει ο Πηλέας από τον Αυγουστή.

15/10/2024
22:34
Ημίχρονο στην Πριστίνα

Ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτό με την Εθνική μας πίσω στο σκορ με 1-0.

Παρά το γεγονός πως είμαστε πίσω, η εικόνα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος ήταν ενθαρρυντική. Μέχρι το πρώτο ημίωρο, όταν και δεχθήκαμε το γκολ, κρατούσαμε μακριά τους γηπεδούχους από την περιοχή μας, ενώ είχαμε προϋποθέσεις για να απειλήσουμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας καλούνται να παραταχθούν με το ίδιο πάθος και αποφασιστικότητα για να δημιουργήσουν κινδύνους στους Κοσοβάρους.

,μ

15/10/2024
22:31
45+2' Ακυρώνεται το πέναλτι

Ήταν εκτεθειμένος ο φορ των γηπεδούχων στην αρχή της φάσης. Ακυρώνεται η αρχική απόφαση του διαιτητή μετά από έλεγχο του VAR.

15/10/2024
22:29
45' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνος για το πρώτο ημίχρονο

Υπήρχε αρκετός χαμένος χρόνος που δικαιολογούν τα τρία λεπτά.

15/10/2024
22:28
44' Πέναλτι για το Κόσοβο

Μαρκάρισμα ετεροχρονισμένο από τον Ανδρέου και αμέσως υπόδειξη από τον διαιτητή.

15/10/2024
22:26
41' Απειλούν οι γηπεδούχοι

Σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα μόλις έξω.

15/10/2024
22:14
30' Γκολ για το Κόσοβο

Μπήκε στην περιοχή ο Αμ.Ραχμανί, ξεμαρκαρίστηκε, βρέθηκε «φάτσα» με τον Δημητρίου και έκανε το 1-0 με όμορφο πλασέ.

15/10/2024
22:07
22' Πήγε για να βάλει το γκολ της χρονιάς ο Πίττας

Από τη μεσαία γραμμή είδε εκτός τον αντίπαλο κίπερ και προσπάθησε να τον «κρεμάσει» όμως για λίγο δε βρήκε στόχο.

15/10/2024
22:03
18' Ζητά πέναλτι η Εθνική μας

Έγινε χέρι στην περιοχή από τους γηπεδούχους. Ελέγχθηκε η φάση από το VAR, χωρίς ωστόσο να δοθεί παράβαση. Όπως έδειξε η επαναληπτική προβολή έγινε επαφή με το χέρι όμως η διαιτητική ομάδα έκρινε ότι ήταν πολύ κοντινή απόσταση για να δοθεί παράβαση.

2

15/10/2024
22:00
16' Αναγκαστική αλλαγή για το Κόσοβο

Ο Ρασίτσα έξω για να μπει ο Μουσλίγια στο παιχνίδι.

15/10/2024
21:54
9' Νέα στιγμή για την ομάδα μας

Παράλληλο γύρισμα του Ιωάννου, με τον Πίττα να βάζει την προβολή όμως δε βρήκε στόχο.

15/10/2024
21:49
5' Απειλεί η Εθνική μας

Στην περιοχή ο Λαΐφης, έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε έξω.

15/10/2024
21:45
1' Έναρξη στην αναμέτρηση

Η ομάδα μας στην σέντρα με τον Πίττα.

15/10/2024
21:40
Αποδοκιμασίες από τους Κοσοβάρους στον Εθνικό μας ύμνο

Γιουχαΐσματα κατά την ανάκρουση του Εθνικού μας ύμνου από τους Κοσοβάρους στην Πρίστινα.

15/10/2024
21:40
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Ακολουθούν οι εθνικοί ύμνοι πριν τη σέντρα. Με μπλε εμφανίσεις οι γηπεδούχοι, με τις λευκές εμφανίσεις η ομάδα μας.

κ

15/10/2024
21:00
Από... κοντά και ο Γιώργος Κούμας

Ο πρόεδρος της ΚΟΠ βρίσκεται στο Κόσοβο για να παρακολουθήσει δια ζώσης το παιχνίδι της Εθνικής μας.

δ

15/10/2024
20:35
H ανάλυση της ενδεκάδας της Εθνικής μας

Σε πέντε αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής προχώρησε ο Σωφρόνης Αυγουστή. Ο ομοσπονδιακός μας τεχνικός έδωσε φανέλα βασικού στους Δημητρίου, Καρώ, Ανδρέου, Χαραλάμπους και Μακρή οι οποίοι πήραν τις θέσεις των Μολ, Αντωνίου, Παναγιώτου, Κούσουλου και Τζιωνή.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Μάριος Στυλιανού, ενώ η ομάδα μας θα αγωνιστεί με σχηματισμό 4-2-3-1. Στο τέρμα θα είναι ο Δημητρίου, με τους Λαΐφη και Ανδρέου στο κέντρο της άμυνας. Αριστερό μπακ θα είναι ο Νικόλας Ιωάννου, με τον Καρώ δεξιά.

Στη μεσαία γραμμή θα κινούνται οι Κωστάκης Αρτυματάς και Χαράλαμπος Χαραλάμπους, με τον Γρηγόρη Κάστανο πιο μπροστά σε ρόλο επιτελικού μέσου. Αριστερά στην επίθεση ο Μακρής, με τον Λοΐζου δεξιά, ενώ ο Ιωάννης Πίττας θα είναι στην κορυφή της επίθεσης.

Στον πάγκο: Μολ, Μιχαήλ, Παναγιώτου, Γκόγκιτς, Αντωνίου, Κούσουλος, Πιέρος, Μάμας, Πηλέας, Χρυσοστόμου, Τζιωνής, Ηλία

15/10/2024
20:30

Κόσοβο (Φράνκο Φόντα): Μούριτς, Βοϊβόντα, Αμ.Ραχμανί, Ντελόβα, Ρουντχάνι, Εμερλάχου, Χασχάρι, Ζεγκρόβα, Κρασνίκι, Ρασχίκα, Αλ.Ραχμανί

Κύπρος (Σωφρόνης Αυγουστή): Δημητρίου, Λαΐφης, Καρώ, Ανδρέου, Ιωάννου, Αρτυματάς, Χαραλάμπους, Μακρής, Λοΐζου, Κάστανος, Πίττας

15/10/2024
20:20
Οι τελευταίες αγωνιστικές

Άλλες δύο αγωνιστικές απομένουν μέχρι το φινάλε.

Η βαθμολογία του ομίλου

Η ομάδα μας μετά από τρεις αγωνιστικές μετρά μία νίκη και δύο ήττες, με ένα γκολ υπέρ και εφτά κατά.