Άφησε... υποσχέσεις ο «διπρόσωπος» ΑΠΟΕΛ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 11/8/2021 - 10:33

Ισόπαλος (1-1) εξήλθε ο ΑΠΟΕΛ στη «Λεωφόρο» κόντρα στον Παναθηναϊκό, σε φιλική αναμέτρηση, στην παρουσία 2.000 φίλων των «πρασίνων» στις κερκίδες. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη για άλλο ένα παιχνίδι ήταν... διπρόσωπη, όμως άφησε κάποια καλά δείγματα ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων που πλησιάζουν.

Στο πρώτο μέρος, ο ΑΠΟΕΛ είχε αρκετά ικανοποιητική εικόνα. Μάλιστα, στα μέσα του ημιχρόνου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Δημήτρη Θεοδώρου. Οι «γαλαζοκίτρινοι» κρατούσαν μπάλα, δημιουργούσαν κινδύνους με αρκετούς τρόπους, ενώ παράλληλα, ασκούσαν πίεση στον αντίπαλο όποτε είχε τη μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα δεδομένα για τους «γαλαζοκίτρινους» άλλαξαν προς το... χειρότερο. Μάλιστα, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με τον Καμπετσή στο 49ο λεπτό. Πολλές από τις αλλαγές του Πουρσαϊτίδη, έδειξαν πως δεν είναι ακόμη σε θέση να βοηθήσουν τον ΑΠΟΕΛ τη φετινή σεζόν.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για τον ΑΠΟΕΛ είναι προγραμματισμένο το Σάββατο (14/08 - 19:00) στο ΓΣΠ με αντίπαλο τον Απόλλωνα. Αναμέτρηση η οποία θα αποτελέσει την πρόβα τζενεράλε για τον Πουρσαϊτίδη και τους ποδοσφαιριστές του πριν από την έναρξη της νέας αγωνιστική περιόδου την ερχόμενη εβδομάδα.