Νέος συναγερμός στην Πυροσβεστική, από φωτιά που ξέσπασε παρά τις κοινότητες Μαθηκολώνη και Αψιού της Επαρχίας Λεμεσού.
Η Πυροσβεστική Υπηρεσία ανταποκρίθηκε με δύο πυροσβεστικά οχήματα από την πόλη και επαρχία Λεμεσού, ενώ για κατάσβεση επιχειρούν δυνάμεις από το Τμήμα Δασών και την Υπηρεσία Θήρας, καθώς και αεροσκάφη πυρόσβεσης.
Η πυρκαγιά είναι στο χώρο επιχειρησιακής ευθύνης του Τμήματος Δασών.