Τρελό ματς, απίστευτες συγκινήσεις και έξι γκολ στο Αμμόχωστος

Κυριακή, 17/9/2017 - 21:10

Τρελό ματς στο ''Αμμόχωστος''! Ανατροπή στην ανατροπή, τα γκολ βροχή ,τρομερές συγκινήσεις και τα συναισθήματα να εναλλάσσονται από λεπτό σε λεπτό.

Ο Άρης πήρε κεφάλι στο σκορ στο 18′. Σέντρα στην περιοχή της Αλκής προς τον Μεντζέντοβιτς που κατέβασε με το στήθος την μπάλα και με γυριστό την έστειλε στα δίκτυα του Πάρντο.

Στο 34', άστοχη έξοδος του Νουρεντινόφκσι σε εκτέλεση φάουλ, ο Σεμέδο έπιασε το δυνατό σουτ και στην πορεία της μπάλας ο Φαμπρίτζιο την έστειλε στα δίκτυα για το 1-1.Από το 66' εώς το 72' το ματς πήρε μια άγρια ομορφιά.

Στο 66′ ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ από τον Σεμέδο που έστειλε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Τρία λεπτά αργότερα απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φράγκο που ξεγέλασε τον Πάρντο και έτσι έγινε το 2-2 για τον Άρη. Στο 72′ έγινε το 3-2. Όμορφη ενέργεια από τον Φραγκέσκου και έτοιμο γκολ στον Φαμπρίτζιο που από κοντά δεν αστόχησε. Η Αλκή έφτασε κοντά και σε τέταρτο γκολ αλλά ο Πάρπας σημάδεψε το δοκάρι του Άρη.

Το εκπληκτικό παιχνίδι έκρυβε και άλλες συγκινήσεις. Ο Μαραγκουδάκης στις καθυστερήσεις με προβολή έκανε το 3-3 και έκλεισε τον χορό των γκολ στο χορταστικό ματς που παρακολούθησαν όσοι τυχεροί βρέθηκαν στο γήπεδο.