Τον εμπόδισε να γίνει... Βόλος και πήρε «διπλό» κορυφής η ΑΕΚ

Κυριακή, 24/10/2021 - 18:08

Πέρασε από τον Βόλο και κάθεται στην κορυφή η ΑΕΚ!

Η «Ένωση» επικράτησε 3-1 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, σε ένα ματς με πολλά νεύρα αλλά και έναν απόλυτο πρωταγωνιστή: Τον Στίβεν Τσούμπερ, ο οποίος οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με γκολ και δύο ασίστ.

Οι φιλοξενούμενοι -αφού είδαν στο 39' τον Ρεγκατέν να αστοχεί σε πέναλτι- πέτυχαν δύο γκολ πριν το ημίχρονο (42' Ανσαριφάρντ, 45'+3' Τσούμπερ), το οποίο ολοκληρώθηκε με πολλά νεύρα (αφορμή τα παράπονα των γηπεδούχων για μη τήρηση fair play στο 0-1). Ο Βόλος μείωσε στο 79' με τον Ρινέρ, ξυπνώντας μνήμες... Τούμπας, με τον Χατζησαφί να γράφει το τελικό 1-3.

Τραυματίστηκαν οι Πουρίτα, Άμραμπατ και Γκαρσία, με τον τελευταίο να παγώνει τους πάντες, αφού χτύπησε στον αυχένα του στις καθυστερήσεις μένοντας για ώρα στο έδαφος.

Στην πρώτη θέση με 16 βαθμούς, πλέον, η ΑΕΚ, που θα παραμείνει σε αυτή στην περίπτωση που ολοκληρωθεί ισόπαλο το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ.

Στην 4η θέση με 13 πόντους ο Βόλος, ο οποίος υπέστη την πρώτη εντός έδρας απώλεια πόντων του φέτος.