Τεράστια ανατροπή με... ήρωα τον Άνχελ Κορέα για την Ατλέτικο Μαδρίτης

Δευτέρα, 2/10/2023 - 00:05

Σπουδαία ανατροπή για την Ατλέτικο Μαδρίτης με την... σφραγίδα του Άνχελ Κορέα

Προερχόμενοι από τον «θρίαμβο» επί της Ρεάλ Μαδρίτης, οι «ροχιμπλάνκος» περίμεναν ένα εύκολο βράδυ απέναντι στην Κάντιθ. Αντιθέτως, οι Ανδαλουσιανοί έδειξαν τα «δόντια» τους και λίγο έλειψε να κάνουν τη ζημιά μέσα στο «Μετροπολιτάνο», με τους Μαδριλένους να παίρνουν τελικώς τη νίκη με σούπερ ανατροπή από το 2-0!

Οι φιλοξενούμενοι σόκαραν την ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε, «χτυπώντας» δύο φορές πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Αρχικά, ο Λούκας Πέρες άνοιξε το σκορ στο 12', με τον Μάρτι στο 27' να «παγώνει» για τα καλά τους φίλους της Ατλέτικο.

Μετά το αρχικό σοκ, οι «ροχιμπλάνκος» μείωσαν με τον Άνχελ Κορέα στο 32', φέροντας το ματς στα ίσα στο πρώτο λεπτό της επανάληψης με τέρμα του Μολίνα. Την ολική ανατροπή για το τελικό 3-2 έκανε ο Κορέα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς στο 66ο λεπτό.