ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΟΕΛ - Απόλλωνας 2-2

Σάββατο, 20/5/2017 - 17:19

Καλησπέρα σας, παρέα θα αποχαιρετίσουμε τη σεζόν για ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνα, με το μεταξύ τους παιχνίδι τους παιχνίδι για τη δέκατη αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος Cyta.

Του παιχνιδιού θα ακολουθήσει η φιέστα των πρωταθλητών, που είναι αδιάφοροι βαθμολογικά σήμερα, ενώ ο Απόλλωνας θέλει το τρίποντο για τη δεύτερη θέση (αν χάσει βαθμούς η ΑΕΚ) έχοντας όμως πρώτα στο νου, τον τελικό Κυπέλλου την προσεχή Τετάρτη (24/05), όπως και ο αντίπαλος του, ΑΠΟΕΛ.

20/05/2017
20:51
90+3'

Τέλος αγώνα, με τον ΑΠΟΕΛ να διατηρεί εν τέλει το εντός έδρας αήττητο του φέτος, ενώ ο Απόλλωνας απ' την άλλη δεν έχασε κόντρα στους πρωταθλητές

20/05/2017
20:48
90+1'

Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ, μετά από κεφαλιά του Ντε Καμάργκο

20/05/2017
20:46
90' 2-2

Ο Ντε Καμάργκο μόνος από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Είχε προηγηθεί προσπάθεια του Κάνιας, με την μπάλα να καταλήγει στον σκόρερ

20/05/2017
20:42
86' 1-2

Λάθος απομάκρυνση του Ιωάννου, πήρε τη μπάλα ο Πίττας που μπήκε στην περιοχή και σούταρε ιδανικά για να πάρει εκ νέου προβάδισμα η ομάδα του

20/05/2017
20:41
85'

Αλλαγή για τον Απόλλωνα, στη θέση του Πίεχ ο Αντωνιάδης

20/05/2017
20:39
83'

Τελευταία αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Βινίσιους, εκτός ο Αρτυματάς

20/05/2017
20:34
78' 1-1

Ο Μπερτόλιο φέρνει το ματς στα ίσα, παίρνοντας το «ριμπάουντ» της κεφαλιάς του Ντε Καμάργκο που απέκρουσε ο Κίσσας και μόνος μέσα στην μικρή περιοχή την έστειλε στα δίκτυα

20/05/2017
20:33
77'

Μέσα ο Αλωνεύτης, εκτός ο Χριστοφόρου για τον ΑΠΟΕΛ

20/05/2017
20:27
70'

Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Αριστοτέλους, στη θέση του Λ. Κυριάκου

20/05/2017
20:23
66'

Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Γιαννιώτας, εκτός ο Παπαφώτης

20/05/2017
20:22
65'

Καλή ευκαιρία με τον Πίεχ για τον Απόλλωνα. Ο Πολωνός βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι, η κεφαλιά του όμως έφυγε έξω

20/05/2017
20:16
59'

Η πρώτη τελική προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ στο Β' μέρος έρχεται δια ποδός Βάντερ, ένα μακρινό σουτ του οποίου φεύγει λίγο έξω από δεξί κάθετο δοκάρι του Κίσσα

20/05/2017
20:15
58'

Ο Απόλλωνας είναι πλέον η ομάδα με τις πρωτοβουλίες, με τον ΑΠΟΕΛ να κάνει δύο λάθη στην άμυνα και να μην τα πληρώνει

20/05/2017
20:13
Το ΓΣΠ είναι στολισμένο πάντως για μετά (κλειστό το νότιο πέταλο λόγω τιμωρίας)
20/05/2017
20:08
52' 0-1

Εξαιρετικό γκολ από τον Πίεχ, που πήρε απ' τη μπάλα έξω απ' την περιοχή, κινήθηκε παράλληλα με αυτή και με χαμηλό σουτ στην γωνία, νίκησε τον Πάρντο