Τελικό: ΑΠΟΕΛ-Απόλλων 0-1 (vids/photos)

Τετάρτη, 24/5/2017 - 16:56

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για τον τελικό κυπέλλου Κύπρου μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και του Απόλλωνα, ο οποίος αρχίζει στις 18:30 (Γ.Σ.Π)  και θα μεταδίδεται ζωντανά από το Sigma.

ΑΠΟΕΛ και Απόλλων διεκδικούν το 75ο τρόπαιο του Κυπέλλου Coca - Cola και ο τελικός αναμένεται αμφίρροπος και με μεγάλη αγωνία από τους χιλιάδες φιλάθλους των δύο ομάδων. Στο 22ο τρόπαιο και στο νταμπλ στοχεύει ο ΑΠΟΕΛ, την 9η κατάκτηση του τροπαίου θέλει ο Απόλλωνας.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν άλλες τέσσερις φορές σε τελικό Κυπέλλου και το φετινό θα είναι το πέμπτο τους ραντεβού.

Απόλυτη μοιρασιά, αφού μετρούν από δύο κατακτήσεις. Σε τέσσερις τελικούς ο Απόλλωνας πέτυχε επτά τέρματα και δέχτηκε εννέα τέρματα. Το ΑΠΟΕΛ πέτυχε εννέα τέρματα και δέχτηκε επτά.

20:25
95΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάγκλιτσα, όμως το σουτ του πάει λίγο έξω
24/05/2017
20:24
Έξω ο Ζοάο Πέδρο, μέσα ο Μάριο Σέρτζιο
24/05/2017
20:17
81΄ Το πλασέ του Μπερτόλιο ο οποίος μπήκε στην θέση του Εφραίμ θα περάσει λίγο έξω
24/05/2017
20:08
77΄ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με κεφαλιά του Βινίσιους. Ο Πάρντο παρά την προσπάθεια δεν μπόρεσε να αποκρούσει
24/05/2017
20:05
75΄Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα, το σουτ του Μάγκλιτσα διώχνει πάνω στην γραμμή ο Μιλάνοφ
24/05/2017
20:04
62΄ Έξω ο Παπουλής, μέσα ο Γκιέ-Γκιέ
24/05/2017
20:02
62΄ Αποβολή για τον Ντα Σίλβα, δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από μαρκαρίσμα στον Γιαννιώτα
24/05/2017
19:51
61΄ Έξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Βάντερ
24/05/2017
19:49
59΄Πρώτη φάση για τον ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο μέρος. Η κεφαλιά του Μοράις δεν ανησυχεί τον Βάλε που μπλοκάρει
24/05/2017
19:36
47΄Ο Πάρντο απέκρουσε σουτ του Ντα Σίλβα, το σουτ του Σαρδινέρο στην επαναφορά πέρασε στα δίκτυα, αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφ-σαιτ