Το τελείωσε από το ένατο λεπτό...

Δευτέρα, 19/2/2024 - 13:39
ΑΡΗΣ - ΑΕΛ

Την αντίδραση που έβγαλε η ομάδα τρεις μέρες μετά την πρώτη ήττα, μετά από καιρό, όπως και τα τρία τέρματα μέσα σε μόλις εννιά λεπτά, είναι αυτά που κρατάνε στον Άρη, στον απόηχο του αγώνα με την ΑΕΛ στο γήπεδο «Άλφαμεγα».

Οι «πράσινοι» μπήκαν από το ξεκίνημα του ματς δυναμικά, βγάζοντας καλή εικόνα σε πρώτο ημίχρονο μετά από καιρό, που ήταν κάτι που πλήγωνε. Κόντρα σε Οθέλλο, Νέα Σαλαμίνα και Καρμιώτισσα, θυμίζουμε βρήκε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στο παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ δέχθηκε το γκολ στο πρώτο μέρος. Ο  χθεσινός (18/02) αντίπαλος βεβαίως είχε και αδυναμίες και το μυαλό του... αλλού, συνεπώς δεν σηκώνει και ιδιαίτερη κριτική το ματς.

Έχοντας και απουσίες, το σύνολο του Αλεξέι Σπιλέβσκι και το ζητούμενο πήρε, και με εμφαντικό τρόπο, αλλά και χωρίς να δεχθεί γκολ. Γενικότερα, έκλεισε με πολύ καλό τρόπο την Α' φάση του πρωταθλήματος.

Η συνέχεια περιλαμβάνει Ομόνοια ή Πάφο, την Κυριακή (25/02, 19:00) εντός έδρας. Επιστρέφουν οι Γιαγκό και Μπένγκτσον, ενώ δεδομένα εκτός θα είναι Μπράουν, Σουμάνσκι, Μποάκι και Στρούσκι. Αμφίβολοι είναι οι Σανέ και Σάβο, ενώ Μοντνόρ και Μπόρσον συμπλήρωσαν κάρτες και είναι θέμα τεχνικής ηγεσίας πότε θα λείψουν (1η ή 2η αγωνιστική των play-off).