Special Olympics: Άλλα τέσσερα μετάλλια για την Κύπρο

Παρασκευή, 23/6/2023 - 15:46

Με επιτυχίες συνεχίστηκε και η χθεσινή μέρα, στους Παγκόσμιους Ειδικούς Ολυμπιακούς Αγώνες, στο Βερολίνο.

Οι αθλητές/τριες μας  εξακολουθούν να αγωνίζονται με πάθος και να διακρίνονται.

Συγκεκριμένα χθες στις 22/6/2023, οι αθλητές/ριες της ΚΟΕΟ, πέτυχαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Στον Στίβο, ο Γιώργος Χριστοδούλου, κέρδισε Αργυρό μετάλλιο στη σφαιροβολία και η Γεωργία Αυγουστή κατέκτησε την 4η θέση στα 50μ.

Στην κολύμβηση, ο Πέτρος Χριστοδουλίδης, κατέκτησε την 4η θέση στα 50μ. ύπτιο.

Στο Bowling, η Αντρη Κακούσιη και η Νικολέττα Χριστοφόρου (partner) πήραν το Αργυρό μετάλλιο στο Unified Double γυναικών.

Στην Ποδηλασία, η Χλόη Δημητριάδου, πήρε την 4η θέση στο 1km ατομικής χρονομέτρησης.

Στο Bocce, η Λένα-Δήμητρα Έλφιγκ κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στο ατομικό γυναικών.

Τέλος στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση, η Στυλιανή Παφίτη, κατέκτησε το Αργυρό μετάλλιο στο απλό γυναικών και ο Χρίστος Μάκκουλας την 4η θέση στο απλό αντρών.

Συνέχεια σήμερα με τελικούς στην Ποδηλασία, στην Κολύμβηση, στον Στίβο και στο Bowling.

Στην Καλαθόσφαιρα η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα της Ισπανίας.