Σημαντικό προβάδισμα για την ΑΕΛ στο ημίχρονο

Κυριακή, 2/4/2017 - 18:54

Η ΑΕΛ βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 στο ημίχρονο στο παιχνίδι με την Ανόρθωση στο "Αντώνης Παπαδόπουλος".

Η Ανόρθωση μπήκε αρκετά δυνατά στο παιχνίδι, αφού μόλις στο 3΄ ο Άλβες σούταρε μέσα στην περιοχή, όμως ο Ρομό έδιωξε σε κόρνερ.

Τα δεδομένα άλλαξαν άρδην μόλις στο 5΄ όταν ο Κόπριβετς ανέτρεψε τον Μέσκα, με αποτέλεσμα ο Σλοβένος γκολκίπερ να δεχθεί την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ράγιος έχασε μεγάλη ευκαιρία. Η ΑΕΛ στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια στο 13΄ βρήκε δίκτυα. Ο Πίτι εκτέλεσε το κόρνερ, και ο Κυριάκου μετά από άστοχο διώξιμο του Ράγιος σε κενή εστία έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ.

Η Ανόρθωση δεν τα έβαλε κάτω και στο 37΄ βρήκε τεράστια ευκαιρία με τον Ολιβέιρα όμως να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Ρομό.