Πρωτάθλημα Cyta: Η... συνέχεια στο ΓΣΠ

Τρίτη, 18/10/2022 - 08:00

Σήμερα Τρίτη (18/10) ολοκληρώνεται τελικά η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta και όχι χθες Δευτέρας (17/10), όπως ήταν προγραμματισμένος.

Ο αγώνας ανάμεσα σε Ομόνοια και Νέα Σαλαμίνα, στο ΓΣΠ, διακόπηκε στο 67ο λεπτό λόγω έντονης βροχόπτωσης και αποφασίστηκε όπως συνεχιστεί σήμερα το παιχνίδι.

Στις 19:00 θα επαναρχίσει το ματς και από το σημείο που διακόπηκε, με το ίδιο φύλλο αγώνος και οι δύο ομάδες θα έχουν τους έντεκα ποδοσφαιριστές που ήταν στο γήπεδο μέχρι την ώρα της διακοπής.

Μέχρι την ώρα που παιζόταν το ματς, η ομάδα της Αμμοχώστου είχε ένα σπουδαίο προβάδισμα και έβαζε δύσκολα στους «πράσινους», με τον... πρώην Τιάγκο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 50ο λεπτό.