Πρεμιέρα με τριάρα για τον «γεμάτο» Παναθηναϊκό και… τώρα Μπράγκα

Σάββατο, 26/8/2023 - 21:58

Ο Παναθηναϊκός κυριάχρησε από το πρώτο ημίχρονο και νίκησε με το ευρύ 3-0 τον Βόλο, στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για την 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League και ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα με το δεξί!

Παρά τις επτά αλλαγές στο βασικό σχήμα το «τριφύλλι» δεν συνάντησε το παραμικρό πρόβλημα από την ομάδα της Μαγνησίας, επαλήθευσε την ανεβασμένη ποιότητα του ρόστερ του, ενώ παράλληλα έκανε και διαχείριση δυνάμεων στο δεύτερο ημίχρονο ενόψει της σπουδαίας ρεβάνς με την Μπράγκα.

Ο Τσέριν άνοιξε το σκορ μόλις στο 11’, επιβεβαιώνοντας πως ο Βόλος είναι ο αγαπημένος του αντίπαλος, με τον Ιωαννίδη να διευρύνει την… καυτή του φόρμα, σκοράροντας στο 37ο λεπτό, ενώ ο Βέρμπιτς ολοκλήρωσε τον χορό των τερμάτων, στο 74’.

Στα αξιοσημείωτα και το ντεμπούτο του Πάλμερ-Μπράουν, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 70ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός -που πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς του- αγωνίζεται με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, την επόμενη αγωνιστική, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι θα υποδεχτούν στην ΑΕΚ, έχοντας έναν πόντο.