«Πλήρωσε» την αστοχία του και ηττήθηκε στο Μιλάνο ο Ολυμπιακός

Τρίτη, 17/10/2023 - 23:45

Η άμυνα κρατούσε τον Ολυμπιακό για 31 λεπτά στο Μιλάνο, αλλά η τραγική του επίθεση ήταν… αποκαρδιωτική ειδικά στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα 65-53 από την Αρμάνι.

Κάκιστη εμφάνιση από τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι στερήθηκαν και τον Κάναν από τη δεύτερη περίοδο, καθώς αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές.

Από ‘κει και πέρα, στην επίθεση σκόραραν με… αίτηση, έχοντας 14/34 δίποντα και 5/19 τρίποντα, ενώ υπέπεσαν και σε 15 λάθη, με μόλις 12 ασίστ.

Μοναδικοί που… διασώθηκαν από την αναμέτρηση ήταν οι Μιλουτίνοφ και Γουόκαπ με 15π. και 11π. αντίστοιχα, με τους Πειραιώτες να υποχωρούν στο 1-2.

Από τους Ιταλούς, που πέτυχαν την πρώτη τους νίκη και πήγαν στο 1-1, ξεχώρισαν οι Μίροτιτς και Πάνγκος με 20π. και 16π.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 31-32, 44-41, 65-53