Πήρε με άνεση το πρώτο της «τρίποντο» η Πάφος (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 2/9/2022 - 22:00

Η Πάφος επικράτησε κόντρα στην  Καρμιώτισσα με 4-0, στα πλαίσια της δεύτερη αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta και πήρε την πρώτη της νίκη.

Οι «γαλάζιοι» μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαλακάρι, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και αυτοί πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος, όμως ο Ντούρις από την άσπρη βούλα βρήκε το δοκάρι. Στο 45+6' ο Τάνκοβιτς δεν τον μιμήθηκε και με πέναλτι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων για την παφιακή ομάδα.

Στην ανάπαυλα η ομάδα του  Χένινγκ Μπεργκ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και «σφράγισε» τη νίκη, στο 55ο λεπτό με το γκολ του Κανέ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 93ο λεπτό ο Σεμέδο.