''Πεντάσφαιρη'' η Δόξα κόντρα στον Ερμή (BINTEO)

Σάββατο, 22/4/2017 - 17:50

Το ήθελε πιο πολύ και το πήρε η Δόξα, το παιχνίδι κόντρα στον Ερμή που αγωνίστηκε χωρίς κίνητρο και με αρκετές απουσίες.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς καθάρισε την ''μπουγάδα'' μέσα σε εννιά λεπτά. Στο 17' από σέντρα του Ρεδόντο ο Μπράουλιο με κεφαλιά έκανε το 0-1, φτάνωντας τα 10 γκολ φέτος. Στο 21' ο δημιουργός έγινε εκτελεστής, καθώς μετά το κόρνερ του Γκόμεζ, ο Ρεδόντο με κεφαλιά ξανά διπλασίασε τα τέρματα της φιλοξενούμενης ομάδας. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Κορομίνας μπήκε ανενόχλητος στην περιοχή του Στυλιανού, πλάσαρε άνετα τον Κύπριο τερματοφύλακα και έκανε το 0-3.

Ο Ερμής αντέδρασε με τον Κότο Παγιές στο 30' να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας της Δόξας, ενω στο 34' οι ''φτεροπόδαροι'' έφτασαν στο γκολ. Ο Γκραντίν έκανε το 1-3 μετά την εξαιρετική ασίστ του Ντε Μέλο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας. Το χορταστικό πρώτο ημίχρονο έκλεισε με δοκάρι του Κορομίνας για τους φιλοξενούμενους.

Στο 70' ο Κάστρο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο πέρασμα της Δόξας από το ''Αντώνης Παπαδόπουλος'', γράφοντας το 1-4 μετά από πολύ ωραία ατομική ενέργεια και ασίστ του Κορομίνας. To κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τιάγκο Γκόμεζ στο 78 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, καθώς νωρίτερα ο Στυλιανού ανέτρεψε τον Γουίλσον και είδε και την κίτρινη κάρτα.