Ομόνοια: Ο απολογισμός και η συνέχεια

Δευτέρα, 16/10/2023 - 15:03

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος των αγωνιστικών υποχρεώσεων των διεθνών ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας, και το γραφείο Τύπου της ομάδας ετοίμασε και παρουσίασε την δράση του κάθε ένα εξ αυτών. Kάποιοι παίκτες, έχουν ακόμη υποχρεώσεις και τις επόμενες μέρες θα βρεθούν στο «Ηλίας Πούλλος».

ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ
Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις της εθνικής ομάδας των Ανδρών για την 7η και 8η αγωνιστική των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2024. Η Κύπρος ηττήθηκε με 0-4 από τη Νορβηγία και τη Γεωργία. Στο παιχνίδι με τη Νορβηγία αγωνίστηκαν στο αρχικό σχήμα οι Κούσουλος (78 λεπτά), Χαραλάμπους (60 λεπτά) και Κακουλλής (54 λεπτά). Στο παιχνίδι με τη Γεωργία αγωνίστηκε σε όλο τον αγώνα ο Κούσουλος, ενώ ως αλλαγή πέρασαν οι Χαραλάμπους (62ο λεπτό), Κακουλλής και Λοΐζου (70ο λεπτό).

ΕΘΝΙΚΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ
Ο Άνταμ Λανγκ αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον αγώνα της εθνικής του απέναντι στη Σερβία. Η Ουγγαρία κέρδισε με 2-1 και έκανε ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2024. Επόμενη υποχρέωση αύριο (17/10) στις 21:45 απέναντι στη Λιθουανία εκτός έδρας.

ΕΘΝΙΚΗ ΝΙΓΗΡΙΑΣ
Ο Φράνσις Ουζόχο αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του φιλικού αγώνα της χώρας του απέναντι στη Σαουδική Αραβία που έληξε ισόπαλος 2-2. Σήμερα η Νιγηρία θα δώσει νέο φιλικό παιχνίδι απέναντι στη Μοζαμβίκη.

ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
Ο Γουίλι Σεμέδο αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα (ήττα με 1-5) της χώρας του απέναντι στην Αλγερία. Επόμενο παιχνίδι για το Πράσινο Ακρωτήρι είναι προγραμματισμένο για αύριο στις 16:00 απέναντι στις Κομόρες Νήσους.

ΕΘΝΙΚΗ ΓΟΥΙΝΕΑΣ ΜΠΙΣΑΟΥ
Ο Μορέτο Κασάμα δεν αγωνίστηκε στο φιλικό παιχνίδι της χώρας του απέναντι στη Γουινέα, το οποίο κέρδισε με 1-0. Επόμενη υποχρέωση αύριο απέναντι στο Τόγκο στις 15:00.

ΕΘΝΙΚΗ ΙΡΑΝ
Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν αγωνίστηκε στη λευκή ισοπαλία της χώρας του απέναντι στην Ιορδανία. Επόμενη υποχρέωση αύριο στις 21:00 απέναντι στο Κατάρ.

ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ Κ21
Ο Τίτος Προκοπίου δεν αγωνίστηκε στην ήττα της Κύπρου από τη Σλοβενία με 0-3. Επόμενη υποχρέωση αύριο απέναντι στη Γαλλία στις 19:30.