Ο Σέχου «πέταξε» εκτός Μουντιάλ τους Βοζίνια και Σεμέδο

Τρίτη, 16/11/2021 - 20:10

Στο ισόπαλο, 1-1, ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ της Νιγηρίας και του Πράσινου Ακρωτηρίου. Αποτέλεσμα που ευνοεί τους γηπεδούχους, καθώς πήραν την πρώτη θέση του ομίλου και θα διεκδικήσουν την πρόκριση στο Μουντιάλ μέσω μπαράζ. Από την άλλη, οι Καποβερτινοί έμειναν εκτός Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Παιχνίδι το οποίο φυσικά είχε και... κυπριακό ενδιαφέρον. Από πλευράς Νιγηρίας ο Σέχου μπήκε ως αλλαγή στο 68ο λεπτό, ενώ για το Πράσινο Ακρωτήρι ο Βοζίνια ήταν κάτω από τα δοκάρια καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Παράλληλα, ως αλλαγή πέρασε για τους φιλοξενούμενους ο Σεμέδο της Πάφου στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

Για την ιστορία της αναμέτρησης, το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Οσιμέν μόλις στο 1ο λεπτό, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στόπιρα έφερε το ματς στα ίσα.