Ο Λαπόρτα θα ζητήσει επανάληψη του «clasico»

Τρίτη, 23/4/2024 - 07:58

Σάλος έχει ξεσπάσει στην Ισπανία μετά το ντέρμπι της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπαρσελόνα, όπου οι Μαδριλένοι κέρδισαν με 3-2.

Οι «μπλαουγκράνα» φωνάζουν για την φάση του 28ου λεπτού, όταν από γύρισμα του Λαμίν Γιαμάλ θεωρούν πως η μπάλα πέρασε την γραμμή, αλλά διαιτητής και VAR θεώρησαν πως δεν υπάρχει γκολ, ενώ δεν υπάρχει goal line technology.

Ο ιδιοκτήτης της ομάδας, Ζοάν Λαπόρτα, είπε ξεκάθαρα πως αν αποδειχθεί πως το γκολ έπρεπε να μετρήσει, όπως θεωρούν στο στρατόπεδο της Μπαρσελόνα, θα ζητήσουν την επανάληψη του αγώνα.

Τονίζουμε εδώ πως μετά την νίκη της ομάδας του Αντσελότι, οι «μερέγχες» ξέφυγαν με 11 βαθμούς από αυτήν του Τσάβι και ουσιαστικά έβαλε τέλος, στις ήδη λιγοστές ελπίδες της Μπαρσελόνα για ανατροπή σκηνικού.