Ο Βαλακάρι «καθάρισε» στο... Δάσος για την Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 1/2/2020 - 19:00

Πραγματοποιώντας ονειρικό ντεμπούτο ο Βαλακάρι, χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης για την ομάδα του απέναντι στον Εθνικό Άχνας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με 3-0.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βαλακάρι ενώ σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους, οι οποίοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος. Στο 73ο λεπτό όμως ο Βαλακάρι σκόραρε και πάλι ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0. Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε από το σημείο του πέναλτι ο Παναγιώτου με πλασέ στην κίνηση σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Εθνικός έχασε πέναλτι με τον Λαμπάν.

Με τη νίκη αυτή η Πάφος έφτασε τους 17 βαθμούς ενώ ο Εθνικός έμεινε στους 14. Την ερχόμενη αγωνιστική η Πάφος φιλοξενεί την ΑΕΛ ενώ ο Εθνικός πάει στη Λευκωσία να αντιμετωπίσει την Ομόνοια.

Εθνικός Άχνας (Ντέαν Κλάφουριτς): Μπογκαντίνοφ, Γκλομπάρτ, Μιγκελίτο (76′ Κουντόμπνιακ), Μπάμπιτς (63′ Χαραλάμπους), Λαμπάν, Μαρκόφσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Χριστοφή, Μαρσκόσκι, Κονέ (59′ Μ. Ηλία)

Πάφος FC (Κάμερον Τόσακ): Ρούτκο, Σιρόκ, Λαφράνς, Βαλεριάνος, Μπεσάρα, Πανός (62′ Ράκελς), Αραγιούρι, Βαλακάρι (77′ Παναγιώτου), Φόλπρεχτ, Τόρες, Λελιούκιν