Φιλική νίκη και... συμπεράσματα για την Ανόρθωση

Δευτέρα, 27/7/2020 - 19:45

Τη νίκη με 3-2 πέτυχε η Ανόρθωση κόντρα στον Άρη στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις Πλάτρες το απόγευμα της Δευτέρας (27/07).

Η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Κατσαράβα μετά από μπέρδεμα στην περιοχή του Άρη, ο Γεωργαλλίδης το εκμεταλλεύτηκε και… σέρβιρε γκολ στο πιάτο για τον Γεωργιανό επιθετικό.

Στο 53ο λεπτό η Ανόρθωση διπλασίασε τα γκολ της με τον Ντούρις. Ο Σλοβάκος φορ μετά από μακρινή πάσα του Κατσαράβα έκανε ωραίο σταμάτημα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Άμεση απάντηση από τον Άρη, ένα λεπτό μετά την επίτευξη του δεύτερου τέρματος της Ανόρθωσης καθώς οι Λεμεσιανοί μείωσαν σε 2-1 με σκόρερ των Ματθαίου.

Στο 75ο λεπτό η Ανόρθωση έκανε το 3-1 με τον Παναγιώτη Αρτυματά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκαλίτσιου.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Δημητρίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 81ο λεπτό.

Ανόρθωση (Τιμούρ Κετσπάγια): Παπαδόπουλος, Αμπαρτζουμιάν (Γκαλίτσιος), Σελίν, Κορέια, Αρτυματάς Π, Μαργκάσα (Αρτυματάς Κ.), Πηλέας, Καφατάρης (Χριστοφή), Ντούρις, Κατσαράβα, Γεωργαλλίδης (Οκριασβίλι)

Άρης (Λουκά): Σοφρωνίου, Ελευθερίου, Ντελμίρο, Παχίπης, Μιχαήλ, Μοδέστου, Μπαρμπαρό, Ανδρέου, Νταμαχού, Χαραλάμπους, Σταύρου.