Λύτρωση στο 91' με Άκπομ για ΠΑΟΚ και τώρα… Γάνδη

Κυριακή, 13/3/2022 - 23:30

Με «χρυσή» αλλαγή και σκόρερ τον Τσούμπα Άκπομ, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του μαχητικού ΠΑΣ Γιάννινα (1-0) χάρη σε γκολ του Άγγλου στις καθυστερήσεις για την πρώτη αγωνιστική των play-off και πάει στο Βέλγιο για τη ρεβάνς με τη Γάνδη με άλλο αέρα.

Το άσχημο για τους γηπεδούχους ήταν ότι ήταν τον Μιχαηλίδη να αποχωρεί τραυματίας με τα νέα είναι ανησυχητικά, ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων που παρατάχθηκαν χωρίς τον Ηρακλή Μεταξά στον πάγκο, είδαν τον Περέα χάνει τρομερή ευκαιρία στο τέλος και έχουν παράπονα από τον Διαμαντόπουλο για μη αποβολή του Σοάρες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στους 53 βαθμούς και έμεινε στο -12 από τον Ολυμπιακό, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν κατάφερε να ξεκολλήσει από τους 40 βαθμούς και την έκτη θέση.