«Λύγισε» τη Φούλαμ και συνεχίζει… απτόητη η Μπρέντφορντ

Τρίτη, 7/3/2023 - 08:46

Συνεχίζει… απτόητη η Μπρέντφορντ!

Η ομάδα του Τόμας Φρανκ λύγισε με 3-1 τη Φούλαμ και παρέμεινε αήττητη για δωδέκατο σερί παιχνίδι στην Premier League, φτάνοντας τους 38 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στο -3 από την εξάδα. Την ίδια ώρα, έσπασε το σερί τεσσάρων ματς χωρίς ήττα που έτρεχαν οι «κότατζερς», μένοντας στο -2 από την έκτη θέση.

To ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που βρήκαν το προβάδισμα μόλις στο 6ο λεπτό με τον Πίνοκ, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα ο Εμπουεμό λίγο έλειψε να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Τόνι στο 36’ απείλησε ξανά για λογαριασμό των γηπεδούχων και τελικά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα. Διότι μετά το φάουλ του Περέιρα που τράνταξε το δοκάρι, ο Σόλομον πήρε το ριμπάουντ για το 1-1 του ημιχρόνου.

Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε την Μπρέντφορντ να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα, αφού κέρδισε πέναλτι και ο Τόνι στο 53’ το μετέτρεψε σε γκολ για το 2-1. Λίγο αργότερα ο Τόνι δεν κατάφερε να βρει δίχτυα για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, που είδε τη Φούλαμ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα να πιέζει για την ισοφάριση. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν ακόμη ένα γκολ και συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό με τον Γένσεν για το 3-1.

Στις καθυστερήσεις η Φούλαμ κατάφερε να βρει δίχτυα με τον Βινίσιους να εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση του Ράγια, στέλνοντας με κοντινό πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-2.