Τραγική Ομόνοια, διασύρθηκε με «τριάρα» από τη Σέριφ στο ΓΣΠ (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 9/9/2022 - 00:05

Όλα κακά, στραβά κι ανάποδα!

Η Ομόνοια γνώρισε την ήττα με 0-3 από τη Σέριφ στο ΓΣΠ, στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Σε ένα παιχνίδι όπου δεν... εμφανίστηκε ποτέ, η ομάδα της Λευκωσίας διασύρθηκε από τους Μολδαβούς και μπήκε με το... αριστερό στη διοργάνωση.

Το κακό φαινόταν από την αρχή, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο 2ο λεπτό με τον Ακαμπί, ενώ οι Ατιέμγουεν (55' πεν.) και Ντιόπ (76') πέτυχαν τα άλλα δύο τέρματα.

0

Σαν να μην έφτανε η ήττα, οι «πράσινοι» έχασαν τον Φαμπιάνο που αντικαταστάθηκε με πρόβλημα στο λαιμό και ενώ στη φάση του δεύτερου γκολ οι παίκτες της Σέριφ προκάλεσαν τον κόσμο, μερίδα εξ αυτών έριξαν αντικείμενα που βρήκαν τον βοηθό και ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά το παιχνίδι.

Την επόμενη (2η) αγωνιστική των ομίλων, η Ομόνοια φιλοξενείται την ερχόμενη Πέμπτη (15/9, 19:45) από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο «Σαν Σεμπαστιάν».

Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα Cyta, το «τριφύλλι» θα πάει την Κυριακή (11/9, 19:00) στο Τσίρειο για το μεγάλο ματς της 3ης αγωνιστικής με τον Απόλλωνα.

0

Το live του ματς

09/09/2022
00:05
Τέλος του αγώνα

Η Ομόνοια δεν εμφανίστηκε ποτέ στο παιχνίδι και δέχθηκε βαριά ήττα με 0-3 από τη Σέριφ στο ΓΣΠ, στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League

0

09/09/2022
00:00
90+9' Δοκάρι για τη Σέριφ

Ο Κιαμπού έπιασε ένα πολύ καλό σουτ, εκτός περιοχής, με τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι

23:45
84' Ακυρώνεται γκολ της Ομόνοιας

Ο Μάθιους έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Μπαντολό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ωστόσο δεν μέτρησε το τέρμα καθώς στην αρχή της φάσης ήταν οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ

08/09/2022
23:37
75' Γκολ για τη Σέριφ

Νέο λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, αυτή τη φορά από το Μίλετιτς, ο Ρασίντ έκλεψε και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ντιόπ που «έγραψε» το 0-3

0

08/09/2022
23:29
68' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Μπρούνο έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Χαραλάμπους από κοντά έστειλε τη μπάλα έξω

08/09/2022
23:28
67' Επανέναρξη του αγώνα

Συστάσεις στα μεγάφωνα προς τον κόσμο, αφού αν γίνουν ξανά ρίξεις αντικειμένων θα διακοπεί οριστικά το παιχνίδι.

08/09/2022
23:22
Όλα... ανάποδα για την Ομόνοια

Η ομάδα της Λευκωσίας βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-2, έχασε τον Φαμπιάνο που αποχώρησε με πρόβλημα στο λαιμό και τώρα «πληρώνει» την αντίδραση μερίδας κόσμου που πέταξε αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο

08/09/2022
23:18
Διακόπτεται ο αγώνας

Ο Ατιέμγουεν μαζί με τους υπόλοιπους παίκτες της Σέριφ πανηγύρισαν μπροστά στη Δυτική εξέδρα και μερίδα κόσμου έριξε αντικείμενα στο γήπεδο.

Κάποια εξ αυτών βρήκαν τον βοηθό και ο διαιτητής έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

0

08/09/2022
23:16
55' Γκολ για τη Σέριφ

Ο Ατιέμγουεν σημάδεψε την αριστερή γωνία και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «τιμωρόντας» την πρώη ομάδα του και προκαλώντας τον κόσμο της Ομόνοιας

0

08/09/2022
23:14
53' Πέναλτι για τη Σέριφ

Ο Ατιέμγουεν έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Λανγκ και ο διαιτητής με τη βοήθεια του VAR έδειξε την άσπρη βούλα

08/09/2022
23:07
46' Έναρξη β' μέρους

Με αναγκαστική αλλαγή η Ομόνοια.

Ο Ουζόχο παίρνει τη θέση του Φαμπιάνο, ο οποίος χτύπησε στο λαιμό στη φάση του γκολ και παρά το γεγονός ότι έβγαλε το ημίχρονο, πλέον δεν μπορεί να συνεχίσει.

Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλκας οδηγήθηκε στο νοσοκομείο για να περάει από ιατρικές εξετάσεις.

0

08/09/2022
22:51
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η Ομόνοια δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι, επηρεάστηκε από το γρήγορο γκολ που δέχθηκε και πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ.

Η Σέριφ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, «σόκαρε» το ΓΣΠ στο 2ο λεπτό με τον Ρασίντ και ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερα τέρματα, όμως βρήκε απέναντι της τον Φαμπιάνο.

Οι «πράσινοι» καλούνται να... ξυπνήσουν για να μπουν ξανά στο ματς, ενώ πρέπει να μπει και ο κόσμος στο παιχνίδι, αφού μοιάζει «μουδιασμένος» από το κακό ξεκίνημα της ομάδας τους.

0

08/09/2022
22:47
+4 λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου
08/09/2022
22:42
41' Απειλεί ξανά η Σέριφ

Ο Ατιέμγουεν δοκίμασε ένα καλό σουτ, εκτός περιοχής, με τον Φαμπιάνο να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ

08/09/2022
22:28
26' Νέα ευκαιρία για τη Σέριφ

Ο Μαντολό δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, με τον Φαμπιάνο να αποκρούει, όμως του έφυγε η μπάλα και πέρασε σε κόρνερ

08/09/2022
22:18
15' Πρώτη τελική για την Ομόνοια

Ο Μπρούνο έδωσε στον Μπάρκερ, αυτός ελευθερώθηκε εκτός περιοχής, έκανε το σουτ, η μπάλα κάπου βρήκε και κατέληξε σε κόρνερ.

08/09/2022
22:13
10' Ευκαιρία για τη Σέριφ

Ο Ατιέμγουεν έκλεψε, μπήκε στη περιοχή και έκανε το σουτ, με τη η μπάλα να περνάει άουτ.

0

08/09/2022
22:03
2' Γκολ για τη Σέριφ

Ψυχρολουσία στο ΓΣΠ, προβάδισμα με το... καλησπέρα για τους Μολδαβούς.

Ο τερματοφύλακας έκανε το γέμισμα, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Ρασίντ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

08/09/2022
22:02
1' Έναρξη του αγώνα