Αθλητικά

Λέτσγιακς: «Μου αρέσει να αγωνίζομαι σε ομάδα με κόσμο και ιστορία» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα της Ομόνοιας παραχώρησε το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «πρασίνων», Γιάν Λέτσγιακς.

Ο Τσέχος ποδοσφαιριστής μεταξύ άλλων αναφέρθηκε για την απόφαση του να αγωνιστεί στο «τριφύλλι», τη θέση που αγωνίζεται αλλά και τον κόσμο της ομάδας 

Αναλυτικά όλα όσα ανέφερε:

Για την απόφαση του: «Αισθάνομαι ωραία εδώ. Έχω ακούσει πολλά για την ομάδα και είμαι χαρούμενος. Σίγουρα η ομάδα έχει ψηλούς στόχους όπως να παλέψει για το πρωτάθλημα και να κερδίσει το κύπελλο. Θέλω να τα πετύχω αυτά με την ομάδα. Μίλησα με αρκετούς παίκτες που αγωνίζονται εδώ και μου είπαν όλοι πως είναι ωραία στην Κύπρο, με καλούς ανθρώπους, καλά γήπεδα, ενώ όλοι μου είπαν πως η Ομόνοια είμαι μια σοβαρή ομάδα με μεγάλη ιστορία. Γι’ αυτό δέχθηκα το συμβόλαιο επειδή μου αρέσει να αγωνίζομαι σε μια ομάδα με ιστορία και οπαδούς».

Για την θέση που αγωνίζεται: «Είμαι αριστερός μπακ. Μου αρέσει να παίζω επιθετικά και να κάνω αρκετές σέντρες. Μου αρέσει επίσης να δίνω ασίστ, και κάποτε σκοράρω».

Για τον κόσμο: «Ο κόσμος να περιμένει ότι θα δίνω το καλύτερο που μπορώ σε κάθε αγώνα και ελπίζω να δείξω στους φιλάθλους μας πως είμαι ένας σωστός παίκτης για την Ομόνοια».

Επόμενο άρθρο

Δύσκολη χρονιά μεν, αισιοδοξία δε στην ΑΕΛ

Υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία στις τάξεις των κυπελλούχων
14/08/2019 - 14:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τα δεδομένα με Σίλντεφελντ - Γκαλίτσιο και η... δικαίωση του Τιμούρ

Ραδιοφωνικές δηλώσεις παραχώρησε ο Γεωργιανός τεχνικός της ομάδας της Αμμοχώστου
09/12/2019 - 15:17

Ιδιάκεθ: «Το παιχνίδι με την Ανόρθωση ήταν άδικο»

Ο προπονητής της ΑΕΚ και ο Ντάνιελ Μοΐσοφ μίλησαν στα ΜΜΕ ενόψει του αγώνα με τον Απόλλωνα
06/12/2019 - 13:40

Φαμπιάνο: «Συγκέντρωση και ψυχή στο γήπεδο για να βοηθώ την ομάδα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δηλώσεις στην επίσημη στην κάμερα της επίσημης Ομόνοιας παραχώρησε ο Φαμπιάνο
06/12/2019 - 11:17

Ο Μπεργκ για Δόξα, ΑΠΟΕΛ και... φθηνό πέναλτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο προπονητής της Ομόνοιας μίλησε για το παιχνίδι που προηγήθηκε και αυτό που ακολουθεί
05/12/2019 - 13:37

Οι μελλοντικοί στόχοι του Κακουλλή και αυτοί που τον βοηθάνε (ΒΙΝΤΕΟ)

Πλάνα από την υπογραφή των συμβολαίων και οι πρώτες δηλώσεις του ποδοσφαιριστή
04/12/2019 - 18:39

Γκουαρδιόλα: Μπερδεύτηκε και μίλησε ως προπονητής της Μπάγερν Μονάχου (ΒΙΝΤΕΟ)

«Μπάγερν Μονάχου... τι διάολο...» είπε χαμογελώντας και συνέχισε
04/12/2019 - 09:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εντυπωσίασαν «Οι Κληρονόμοι» της Θεατρικής Ομάδας του Τμήματος Φυλακών (BINTEO)

Οι ηθοποιοί δέχτηκαν το θερμό χειροκρότημα του κοινού

Καπέδες: 49χρονος άνδρας αγνοείται από το πρωί της Κυριακής (ΦΩΤΟ)

Οι αρχές καλούν όποιον γνωρίζει οτιδήποτε να βοηθήσει στον εντοπισμό

Καρέ - καρέ η καταδίωξη επίδοξου δράστη στον Ύψωνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Προσπάθησε να διαρρήξει οικία όταν έγινε αντιληπτός από πολίτη
Ελλάδα

Mε διπλή επιστολή στον ΟΗΕ απαντά η Ελλάδα στο Μνημόνιο Συναντίληψης

Σε ποιους θα απευθύνονται οι δύο επιστολές και γιατί κρίθηκαν αναγκαίες

«Καμπανάκι» για δημογραφικό: Το 2050 η Ελλάδα θα έχει 8 εκατομμύρια πληθυσμό

Ποιες είναι οι βασικές αιτίες και τι συνεπάγονται για το μέλλον της χώρας
Διεθνή

Νέα Ζηλανδία: Φόβοι ότι o αριθμός των νεκρών ξεπερνάει τους είκοσι

Η αστυνομία ανακοίνωσε ότι δεν αναμένει να βρει άλλους επιζώντες

Ο 5χρονος Μάικλ προσκάλεσε την τάξη του στην ακρόαση της υιοθεσίας του (ΒΙΝΤΕΟ)

'Ηθελε τους συμμαθητές του δίπλα του στο δικαστήριο για αυτή την σημαντική ημέρα

SIPRI: «Στα ύψη» οι πωλήσεις όπλων παγκοσμίως

Ποιες χώρες βρίσκονται στις πρώτες θέσεις διεθνώς και στην Ευρώπη

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 10/12/2019 - 06:45ALPHA ΚΑΛΗΜΕΡΑ