Αθλητικά

Λέτσγιακς: «Μου αρέσει να αγωνίζομαι σε ομάδα με κόσμο και ιστορία» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα της Ομόνοιας παραχώρησε το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «πρασίνων», Γιάν Λέτσγιακς.

Ο Τσέχος ποδοσφαιριστής μεταξύ άλλων αναφέρθηκε για την απόφαση του να αγωνιστεί στο «τριφύλλι», τη θέση που αγωνίζεται αλλά και τον κόσμο της ομάδας 

Αναλυτικά όλα όσα ανέφερε:

Για την απόφαση του: «Αισθάνομαι ωραία εδώ. Έχω ακούσει πολλά για την ομάδα και είμαι χαρούμενος. Σίγουρα η ομάδα έχει ψηλούς στόχους όπως να παλέψει για το πρωτάθλημα και να κερδίσει το κύπελλο. Θέλω να τα πετύχω αυτά με την ομάδα. Μίλησα με αρκετούς παίκτες που αγωνίζονται εδώ και μου είπαν όλοι πως είναι ωραία στην Κύπρο, με καλούς ανθρώπους, καλά γήπεδα, ενώ όλοι μου είπαν πως η Ομόνοια είμαι μια σοβαρή ομάδα με μεγάλη ιστορία. Γι’ αυτό δέχθηκα το συμβόλαιο επειδή μου αρέσει να αγωνίζομαι σε μια ομάδα με ιστορία και οπαδούς».

Για την θέση που αγωνίζεται: «Είμαι αριστερός μπακ. Μου αρέσει να παίζω επιθετικά και να κάνω αρκετές σέντρες. Μου αρέσει επίσης να δίνω ασίστ, και κάποτε σκοράρω».

Για τον κόσμο: «Ο κόσμος να περιμένει ότι θα δίνω το καλύτερο που μπορώ σε κάθε αγώνα και ελπίζω να δείξω στους φιλάθλους μας πως είμαι ένας σωστός παίκτης για την Ομόνοια».

Επόμενο άρθρο

Δύσκολη χρονιά μεν, αισιοδοξία δε στην ΑΕΛ

Υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία στις τάξεις των κυπελλούχων
14/08/2019 - 14:32

ΣχετικέςΕιδήσεις

To «τρίτο» ημίχρονο του ΑΠΟΕΛ-Άγιαξ και οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών (BINTEO)

Όλα όσα είπα οι πρωταγωνιστές του αγώνα μετά το τέλος του
21/08/2019 - 00:34

Ο Πετρίδης για τον αγώνα με τον Άγιαξ και η... συγκινητική κίνηση

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cytavision o πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ
20/08/2019 - 21:35

Νικόλας Ιωάννου: «Έχουμε πιθανότητες να προκριθούμε στους ομίλους»

Όλα όσα ανάφερε ο διεθνής Κύπριος αμυντικός στην Αγγλική εφημερίδα
19/08/2019 - 17:14

Ο αδιαπραγμάτευτος στόχος του Τιμούρ και ο αγώνας «δρόμου» για δύο (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της «Κυρίας» στην κάμερα της Cablenet
19/08/2019 - 15:40

Τιμούρ Κετσπάγια: «Στόχος είναι ο τίτλος, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο…»

Ο προπονητής της Ανόρθωσης μίλησε για τον προγραμματισμό και τους στόχους της ομάδας
17/08/2019 - 20:08

Μαχλάς: «Η καρδιά μου ανήκει και στο ΑΠΟΕΛ περιμένω όμως τον Άγιαξ θα προκριθεί»

Ο πρώην επιθετικός του Άγιαξ και του ΑΠΟΕΛ μίλησε σε μέσο της Ολλανδίας
17/08/2019 - 13:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Φέρνουν το φάρμακο για τον μικρό Αντώνη στην Κύπρο από το εξωτερικό (ΦΩΤΟ)

Χαρά εκφράζει ο ΠτΔ για την κάλυψη των εξόδων θεραπείας του παιδιού από το κράτος

Έρευνες σε θάλασσα και στεριά για εντοπισμό του 44χρονου που βούτηξε στον Μόλο

Με σκάφη και προσωπικό ψάχνουν σπιθαμή προς σπιθαμή σε κυματοθραύστες και παραλιακό μέτωπο

Επιχείρησε να ταξιδέψει από το αεροδρόμιο Λάρνακας με πλαστό διαβατήριο

Χειροπέδες σε 32χρονο υπήκοο τρίτης χώρας, για υπόθεση πλαστοπροσωπίας
Ελλάδα

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο

Πτήση θανάτου για τους επιβάτες του ελικοπτέρου που συνετρίβη στον Πόρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν τρείς σοροί ενώ στο νησί έχει προκληθεί black out από την αποκοπή καλωδίων

Νεκροί από την πτώση ελικοπτέρου στη θαλάσσια περιοχή του Πόρου (ΦΩΤΟ)

Σε εξέλιξη έρευνες των ελληνικών αρχών για τον εντοπισμό σορών και τυχών επιζόντων
Διεθνή

Απίστευτες εικόνες καταστροφής στις Κανάριες Νήσους (ΦΩΤΟ)

9000 ντόπιοι και τουρίστες εκκενώθηκαν από το Σάββατο

Aυτό είναι το μεγαλύτερο πλοίο-νοσοκομείο στον κόσμο

Έριξε άγκυρα στην Κολομβία για να δώσει φροντίδα σε μετανάστες

"Μας γλιτώσατε από μεγάλα έξοδα" διεμήνυσε ο Τράμπ στην Πρωθυπουργό της Δανίας

Ανέβαλε συνάντηση με την Μέτε Φρέντερικσεν λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος για τη Γροιλανδία

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ