''Κοντσέρτο'' για πολυβόλα στο φινάλε της σεζόν για Ερμή και Εθνικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 21/5/2017 - 19:01

Έβρεξε γκολ στην Λάρνακα. Ερμής και Εθνικός έκλεισαν με εντυπωσιακή παράσταση την χρονιά προσφέροντας συνολικά 7 γκολ. Η ομάδα της Άχνας πήρε την νίκη γοήτρου με 4-3 σε ένα χορταστικό παιχνίδι. Ειδικά το πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε σε κοντσέρτο για πολυβόλα. Η ομάδα της Αραδίππου προηγήθηκε 2-0 με τα τέρματα των Γκραντίν και Μασίνουα στο 24' και στο 29' αντίστοιχα, με τον Εθνικό να μειώνει σε 2-1 με φοβερό γκολ με ανάποδο ψαλίδι του Νίκα Κατσαράβα. Ο Γεωργιανός έφτασε τα 16 γκολ στο πρωτάθλημα και πήρε τον άκρως τιμητικό τίτλο του τρίτου σκόρερ, πίσω από Ντάρμπισαιρ και Σωτηρίου. Στο 37' ο Μασίνουα με το νούμερο 13 γκολ στο πρωτάθλημα έκανε το 3-1 , όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν ξανά τις απαντήσεις. Ο Κιπιάνι στο 41' και ο Φιλίποφ τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισαν και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 3-3. Το τελικό 4-3 έγραψε στο 86' ο Πιντσέλι για τον Εθνικό Άχνας.